אירוע הסלאם הגדול/ חגית בת אליעזר

 

 


 

ביום חמישי 29.12 התקיים מופע "הסלאם הגדול" - גמר עונת התחרויות של "פואטרי סלאם" 2016 , בפני קהל של 2000 איש בהאנגר 11 בנמל תל אביב, בהנחייתם של נילי קופלר ויואב טלמור – אמני ספוקן וורד ומנחים מנוסים וכריזמטיים.

 

"פואטרי סלאם" הוא מתכונת תחרותית של מופעי שירה מדוברת, משוחקת. בפתח האירוע המנחים ציטטו הגדרות של שירה המיוחסות לאנשי רוח מפורסמים ובפרט הגדרתו של המשורר יהודה עמיחי "שירה היא הפיכת הנביחה של כלב ל-'הב-הב' ".

 

9 המתחרים, שהגיעו לגמר, ביצעו שירים אמיצים עם מודעות שפתית-פוליטית-חברתית. הקהל העריך את טיב האמירה מהבחינות התוכנית והלשונית, הגיב במחיאות כפיים ובמתן ציונים גבוהים, שטיפסו מעלה במהלך הערב.

 

לסיבוב השני עלו ארבעת המופלאים – בדיוק כמו בגמר הסלאם בשנה שעברה: אריק אבר – ממייסדי הפואטרי סלאם, הראשון, שייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית בפריז, יונתן בלומנפלד וטמיר אהרוני, הזוכים של השנתיים האחרונות ונעם לביא, שהגיע לגמר של הגמר בפעם השלישית.

 

קיים המושג הזה - "צדק פואטי". הוא מופשט, אך בליל הסלאם הגדול -ב-3 השעות בין 10 בערב עד השעה 1 למחרת – הוא התממש במלוא הדרו:

 

אריק אבר קיבל את "מיקרופון הזהב" – על המספר הגדול ביותר של הזכיות במהלך השנה

 

פדרו גראס (עמית אולמן) – השחקן הכריזמטי של תיאטרון האינקובטור הירושלמי – ביצע שיר מאלבומו, שייצא בשנה הקרובה וכולו על טהרת ספוקן וורד עברי, הראשון מסוגו בעולם

 

דבורה יקיר החיננית, שזכתה ב-26.12 בסלאם-נוער, נתנה הופעת אורח מרשימה על הבמה הגדולה

 

טמיר אהרוני זכה לשבחים על הבאת 6 אלופי פואטרי סלאם מהמדינות השונות להופעה בארץ, בזכות הקשרים אותם פיתח במסגרת השתתפותו בגמר העולמי בפריז בקיץ 2016, בו הגיע למקום השלישי 

 

יונתן בלומנפלד -  בשיר איטי על גבול העילגות - חדשני, מהפכני לעומת השירים המהירים והרהוטים - הלהיב את הקהל וזכה לניקוד שיא של 20 מתוך 10 הנקודות האפשריות.

 

הפתק הנכון נשלף בהגרלה המסורתית בין שלושת הפיינליסטים מכובע הקסמים והעניק את הניצחון המיוחל לנעם לביא, שיסע לפריז לייצג את ישראל בגמר העולם

 


 

logo בניית אתרים