צילום: באדיבות ד"ר לימור שריר 

שירתה של  דורית ג'אן בקורס ספרות ורפואה / גיא מרום

ד"ר לימור שריר, רופאה וסופרת, יזמה ותכננה את קורס ספרות ורפואה

במיוחד לסטודנטים לרפואה בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב, בהיותה בוגרת שלה . הקורס מנוהל על ידה זה שבע שנים וזוכה להצלחה רבה.

ד"ר שריר מסבירה שתכניתה מתבססת על חווייתיות, יצירתיות ועל בסיס נרטיבי. במהלך הקורס נחשפים הסטודנטים לטקסטים ספרותיים תוך כדי רב שיח שמתנהל במפגש בינם לבין סופרים, משוררים, אנשי הגות, מומחים באתיקה ורופאים בכירים. בשיעורים אלה ד"ר לימור שריר מתעמקת במיוחד בניתוח דילמות ביחסי רופא-חולה ומטרת התכנית לדבריה: "שרופא העתיד יהיה לא רק רופא אלא גם אדם".

ב-10.11.16 במסגרת שיעור שנושאו היה: על המוח, מחלות פסיכיאטריות ויצירתיות הוקראו שישה משיריה של המשוררת דורית ג'אן על ידי שחקן וד"ר לימור שריר הקריאה בעצמה שירים נוספים באומרה "שבאמצעות שיריה מתארת המשוררת את היותה שרויה בין שמים למים".

 "שיריה" , לדברי שריר, "מתארים את דיכאונותיה וסבלה של המשוררת לאחר ניתוח מוח שעברה, את זיכרונותיה מהחיים  שלפני הניתוח ומבית אבא, את היות הכתיבה ביבליותרפיה עבורה ואת כמיהתה לחזור לחיים הרגילים.

בין השירים שהוקראו: "התגלות", "שם", "המגיד", עד הקצה", "מתק הפרי" ו "הכאב הזה".

דורית ג'אן, וויתרה על סודיות רפואית וסיפרה שעברה ניתוח לכריתת גידול בגזע המוח, על סבלה הרב מאז ועל פרץ היצירתיות וכתיבת השירים שהחלה מהתקופה שלאחר הניתוח ועד היום. היא שמשה השראה לפרופסור משה הדני, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית בשיבא, שהסביר לסטודנטים על ניתוחי גידולים בגזע המוח ועל תופעות הלוואי שלהם ולפסיכיאטר, פרופסור  משה קוטלר, שתיאר תסמונת פוסט טראומטית ולקות נפשית שמהן סובלת המשוררת.

ד"ר לימור שריר ספרה לסטודנטים שעד כה הוציאה המשוררת לאור שני ספרי שירה.

ד"ר לימור שריר העלתה על נס את כישרונה של המשוררת שלא זכתה להשכלה פורמלית ואת "פרץ היצירתיות והסבל הפוסט ניתוחי שהביא לכתיבת שיריה הנפלאים".

המשוררת ציינה כי אירוע זה מהווה בהחלט ציון דרך מאוד משמעותי עבורה.

 

 

 

logo בניית אתרים