סיכום שנה במוזיקה הישראלית - תומר פישר (ייעוץ: שחר כהן)


באופן כללי, קשה לי עם סיכומי שנה. חשוב לומר שאני לא יכול באמת לסכם את כל המוזיקה הטובה שיצאה כאן, אבל התבקשתי לסכם והבאתי אלבומים מעולים שיצאו השנה והכי אהבתי בקטגוריות השונות:


הזמרת המבטיחה -  לירון בן שמעון (כל חלומות העולם) 

אלבום הבכורה של לירון הוא אוסף מחשבות ורגשות של כל החלומות הקיימים בעולמה. מצד אחד, רוקרית ומצד שני, קוסמת מנגינות. הנה בית שמבוצע עם אהובה עוזרי:בנוסף אליה אציין לטובה גם את האחיות ג'משיד, ענת מלמוד, מירב הלינגר, סיון מור גולדמן, ענבל מן, אוריאנה שפי וקמה ורדי.

הזמר המבטיח - מוטי עמיר (להצחיק את סמי)
מה שאהבתי במוטי עמיר, זה היכולת שלו לספר סיפור פשוט ולגעת בדברים הכי קטנים של החיים, רק תקשיבו ל"עצים" ותבינו את הפלא הזה:התבלטו בנוסף אליו גם אסף אברבוך, שאול גרוס, יפתח דקל, רונן פרי וניר מהלמן.

זמר השנה - דודו טסה (הגולה)
פסגת יצירתו של דודו טסה שמתעלמת מהקו הישר ויורדת במדרון תלול מלא בעצב קיומי ובתחושת גלות וזרות. רגעים קטנים מהולים בגאונות וקיצוניות מוסיקלית נדירה. הנה שיר הנושא:


זמרת השנה -  שילה פרבר (מכתבי אהבה)
גם שילה הצליחה לקחת את היצירה שלה צעד אחד קדימה השנה ולהקליט אלבום רגיש ומיוחד. יחד עם רביעיית המיתרים, הגיטרה והאקורדיון, היא נשמעת הכי קרובה לעצמה:הקאמבק -  שלומי ברכה (מאדים ומחוויר)

מאז צ'אפלין צ'ארלי המופלא עברו כמה שנים של שקט מצידו, עד שהמוזה חזרה לבקר בשיא הכוח. שלומי ברכה באסופת שירים מנצחת ועם עופר מאירי אחד ויחיד.אלטרנטיבי - יוחנן קרסל (מה לי ולהיסטוריה)
ההפקה המשובחת של יוסי שטרית הצליחה להביא את השירים המלודיים של יוחנן לעומקים הנכונים. יוחנן מבריק בטקסטים ושטרית משלים אותו בעיבודים מרגשים וחזקים ששובים כל לב, "מטוסים" נשמע כאילו הוקלט בחו"ל:


הרכב השנה - טיפקס (עבודת כפיים)

קובי אוז חזר למה שהוא יודע לעשות הכי טוב - לכתוב טקסטים עמוקים, חדים ושנונים ולמלא אותם במטענים של גרוב מכל הבא ליד. שימו לב ל"מר אלבז", היציאה הכי גאונית של טיפקס שאי אפשר להמעיט בערכה. היום טיפקס נשמעת רלוונטית יותר מתמיד. האזינו לשיר הנושא:


ההפקה המעולה - גיא מזיג (השחור החדש)

תקליט שמופק ברמה הגבוהה ביותר ומצליח להטריף את המאזין באנרגיות הדיסקו, הפאנק והרוק'נרול. יחי השחור החדש, נסיך הגרוב חזר לשכונה.
כאן הוא "רוצה שנתממש":


האוסף הטוב ביותר - אלי מגן (איש העולם הבא)

שלא כמו כל האוספים הרגילים, יש פה בחירה נכונה של שירים המייצרת מסע מוזיקלי מאתגר וחוויה מרגשת, אנתולוגיה משובחת של מוסיקאי מופלא.
האזינו לשיר הנושא המשובח:

תומר פישר - מוזיקאי ושדרן קול הנגב, רשת ג' ו88 אף.אם  https://www.facebook.com/tomerfis

עריכה ויעוץ: שחר כהן - מוזיקאי ומפיק  https://www.facebook.com/shahar.music


טואול - בניית אתרים