אירוע השקת הרומן "אמת"  מאת צביקה ניר בתאטרון רמת גן / ראובן שבת  חגית בת אליעזר
 

ביום שישי 16 לספטמבר בתיאטרון רמת גן התקיימה השקת הרומן השלישי מאת צביקה ניר "אמת". הייתה זאת גם חגיגת יום הולדתו ה- 70 של צביקה ניר – עורך דין, איש ציבור, סופר, משורר ויושב ראש אגודת הסופרים. קהל רב, שכלל בני משפחה, חבריו הרבים, שותפיו לפעילותו הציבורית ועמיתיו מאגודת הסופרים, גדש את המבואה הרחבה של קבלת הפנים והכיבוד הנדיב לפני תחילת האירוע, ואז מילא את האולם. צביקה הוא איש תרבות רחב-יריעה ומשלב בסיפורת שלו אזכורים של פזמונים ושירי משוררים והדבר עיצב את הפן המוסיקלי של האירוע: הזמרת קרן הדר שרה בסגנונות שונים ובמספר שפות: "מילורד", שבוצע בזמנו ע"י אדית פיאף, "קוקורוקוקו-פלומה" מאת מנדז, "שיר ערש" – אותו חיברו נתן אלתרמן וסשה ארגוב עבור המחזמר "אסתר המלכה",  "The man i love"  של ג'ורג' גרשווין. לקרן הדר מנעד קול רחב ביותר עד לגובה של סופרן אופראי והתנהלות תיאטרלית על הבמה. והיא אומנם למדה בבית הספר הגבוה לאומנויות הבמה "בית צבי" הממוקם ממש כאן, ליד תיאטרון רמת גן.

ראשון המברכים היה עוזי שביט – פרופסור לספרות עברית, המנכ"ל והעורך הראשי של הוצאת הקיבוץ המאוחד. הוא סיפר על שיחותיו עם צביקה על עריכת הספר והתייחס בדבריו לשם הספר "אמת" – מושג טעון בעל פן אישי, היסטורי, משפטי וספרותי.

 

אביחי קמחיאביחי קמחי – סגן יושב ראש  אגודת הסופרים, הסגן של צביקה. סקר את הדרך שעשה צביקה לראשות האגודה יחד עם קבוצת הנהגה אותה גיבשו יחד. דיבר על פעילותו הציבורית של צביקה למען הסופרים והמשוררים, לנוכח  קשיים רבים ועל רקע סביבה שאינה מעודדת תרבות. על השקעתו הרבה והמרשימה בתפקידו תוך פגיעה קשה בפעילותו הפרטית ועל היותו איש משפחה, אדם מוכשר, מורכב ומיוחד שהולכים אחריו.

זיווה שמיר – פרופסור אמריטה לספרות עברית באוניברסיטת תל אביב, שפרסמה ספרי מחקר רבים על יצירותיהם של ביאליק ואלתרמן, מכירה את צביקה ניר מאז לימודיהם בבית ספר תיכון "אוהל שם" ברמת גן והיא דיברה כחוקרת ספרות וגם בשם "החברים" – קבוצת בוגרי "אוהל שם", כולם "אנשי ספר", כהגדרתה, ששומרים על קשר קבוע כל השנים ונפגשם מדי חודש לשיחת רעים.

ברכות לצביקה ניר לרגל יום ההולדת וצאת ספרו השלישי "אמת" ותודה גדולה על החגיגה המוסיקלית-משפחתית-חברית.

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים