אור בין האוקינוסים  במאי:דרק קיאפנרס   130 דקות/ רונה נבון


התקופה היא  שנות ה-20. תום מלחמת העולם הראשונה. המקום:- אנגליה. החברה- פצועה  מדממת ,אוספת את שבריה ושכולה ממחיר המלחמה הכבד.

עלילה: איזבל המפילה את עובריה בזה אחר זה נתקלת בנס ההופך  לאסון הגדול של חייה: סירה טרופה בלב ים, מאוכלסת בגופת גבר ותינוקת שנותרה בחיים. היא  מפרשת זאת כהזדמנות לא מקרית להיות סוף סוף אם. בן זוגה (קורבן קלאסי של פגעי מלחמה) המחו יב בדיווח במגדלור בו  הוא עובד, על כל תקלה או מפגע, מתעקש ללכת על פי צו המוסר ולדווח לשלטונות על המקרה. אך איזבל חוששת לגורל הילדה ומשכנעת אותו שהם חוף המבטחים לתינוקת הבודדה.

במהלך הסרט מתגלות דילמות מוסריות רבות ומורכבות. כאשר בן זוגה של איזבל מתוודע במקרה לזהות האם הביולוגית. ומכאן הסרט מסתעף לדילמות אנושיות, אוניברסליות, מורכבות שהן לכאורה  בלתי אפשריות, בלתי פתירות. באלו קשה למצוא מי צודק ומי לא.  הצדק נמצא עם כולם. זהו בין השאר  מרכיב  בסיסי של הטרגדיה הגדולה הנמצאת בחלקה בסרט.

אור בין האוקיינוסים לא חף ממלודרמטיות, מתסריט מעט מאולץ  . גם מעלילה בעייתית אך לצד זה הוא מצליח לשפוך אור רב על טבעם וייעודם של החיים.

טקסטים פלאיים הנוגעים קמעה בשירה: על מחילה, על נתינה ללא רבב, על אהבה בלתי מותנית ועל מצפון ועל מוסר ועל מחיר המלחמה  וגם על החטא ועל עונש

סרט מעניין, מרתק, מעמיק  וראוי בהחלט לצפיה
logo בניית אתרים