צילום: צביה פרידמן 
אירוע השקת "פני עצמי" –כרך ב'/ חגית בת אליעזר 

 

פני עצמי ב' – החלק השני של הטרילוגיה מאת יחזקאל נפשי יצא לאור לפני כשנה, וביום ג' 30.8.2016 נערכה השקת הספר. חבריו הרבים של יחזקאל נפשי הגיעו לרחבה שליד "נורמן בר" בפתח סמטת בית יוסף, בה הוצבו שולחנות עם כסאות סביבם, והותקנו המערכות של תאורה והקרנה, שתופעלו בידי ציון נפשי. היה זה ערב טרום-סתיו יפה: אוויר קריר ואווירה חמימה. המכרים שמחו להיפגש וניהלו שיחות ערות שעה ארוכה עד לתחילת ההשקה ואף במהלכה – כך חוגגים, נהנים וזוכרים את האירוע.

רן יגיל – עורך הטרילוגיה והמו"ל של הוצאת "עמדה", בה, בשותפות עם "כרמל", יוצאת הטרילוגיה לאור, היה ראשון הדוברים וסיפר על היכרותו עם היצירה האוטוביוגרפית הנרחבת של יחזקאל, שבא אליו – איש צעיר כבן 30 – עם סיפור חיים עשיר חוויות, הכתוב בצורה כנה ונוגעת ללב. החלק הראשון, שיצא בשנת 2013, תיאר את ילדותו והתבגרותו של יחזקאל נפשי, שנולד עם מום נדיר במערכת העיכול. החלק השני מתאר את תקופת האשפוז הרצופה של כשנה וחצי, הניתוחים וההתאוששויות מהם. בסוף כרך ב' יחזקאל החלים ויצא לחגוג את לידתו מחדש. על מסעותיו בעולם הגדול – בכרך  ג' של הטרילוגיה, אותו רן יגיל מתעתד להוציא לאור.

 

בהמשך ההשקה דיברו אנשי הספרות והשחקנים: רוני סומק, אגי משעול, טלילה ציפר, דן תורן, נטלי עטיה, עמי סמולרצ'יק. הם ציינו בדבריהם, שהנאמנות לפרטים שבכתיבתו של יחזקאל נפשי – כצילום רנטגן של מכלול גופו ונפשו – מעלָה את דמותו לדרגת "כל אדם" ומאפשרת את הזדהותו של הקורא. הוזכרה גם ההתייחסות לעצם תהליך הכתיבה המשולבת בספר, והרי יחזקאל נפשי הוא משורר – גם בכתיבתו של הסיפורת הלירית של "פני עצמי". ואכן המברכים קראו מספר שיריו השני של יחזקאל נפשי "הערך הקיים מיילל בחשכה", שיצא ב"עמדה" בשנת 2014.

 

יחזקאל נפשי הנרגש סיים את השקת ספרו בתודות נדיבות לכל חבריו שהגיעו, שקראו, ובמיוחד לאלה שהשמיעו את דברי הברכה.

 

את העיטור המוזיקלי להשקה סיפקה קמה ורדי החיננית ששרה הליווי גיטרה.

צביה פרידמן ועופר היכל צילמו לאורך הערב את הדוברים ואת הקהל. התמונות מופיעות בפייסבוק:

 

https://www.facebook.com/NormanBar-1049887985096492/photos/?tab=album&album_id=1093509537401003

 

 

 

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים