צילום תפארת חקק 
אירוע ט"ו באב בבית באו/ גבריאלה מורז

יש אירועים, שגם אם כבר חווית אותם ואתה יודע כי הסיכוי שהדברים יחזרו על עצמם הוא רב, עדיין מרגש ללכת לשם, ודווקא בגלל שכל כך ברור שהחוויה תהיה שוב מרגשת, מפעימה ומלאת השראה.

ערב ט"ו באב, שנת תשע"ו. במילים אחרות 18 באוגוסט 2016. בחיק המשפחתי של האחיות הדסה וצלילה באו, של האחים בלפור והרצל חקק, של משוררים ומשוררות שבאו זו לא הפעם הראשונה להינות מהכנסת האורחים האוהבת של בית באו.
גם ח"כ אכרם חסון כיבד אותנו בנוכחותו. והוא באמת נתן כבוד רב, בנאום קצר ומלא בחום הלב, כאשר הוא מעלה על נס את האחדות והאחווה שבין היהודים והדרוזים בישראל. הוא נתן מקום נרחב לשיתוף הפעולה היהודי-דרוזי בישראל באמרו במידה רבה של התרגשות "גם לנו אין ארץ אחרת". בין יתר הדברים החשובים שנאמרו על ידו, היתה הבטחה מרגשת לפעול בענין מתן חשיבות רבה למוזיאון באו, ברמה העירונית והארצית.

פתיח מענג לערב העניק בלפור חקק: "אזהרת מסע: גם לאחר שנשמע את כל השירים לא נדע לפענח את רגע האהבה. ואין בכך אכזבה, כי הרגש הזה מופלא הוא ובלתי מובן. יש בו פליאה ומסתורין. אבל ככל שתשמעו היום את השירים, תגלו מקצת מן הקסם של האהבה.
הרצל חקק השלים את מעגל הקסם בדבריו: " נקרא שירים על חג האהבה, על מהות האהבה, על אותו תבלין אהבה מעיר ומעורר.

אולי נגלה יחד סוד נסתר שיסביר לנו ויספר.

בבית יוסף באו יודעים כמה קסום הוא נושא האהבה, ובכל שנה מעלים על נס את

האהבה שוברת המחיצות  -  האהבה שחצתה גדרות וגבולות – אהבתם של רבקה ויוסף באו.מהם נלמד סודות ויסודות - וניסחף אחר השירה של הכלל, השירה המהפנטת –נשלב בין האהבה והשירה, שתיהן מתאימות זו לזו, ונתפלל בסוף הערב לגדולתה של היצירה, של הכתיבה

ונאמר לשנה הבאה בט"ו באב, באהבה!!"
מעל כל זה ריחפה, איך לא, רוחם של רבקה ויוסף באו, הוריהן של צלילה והדסה ומייסדי המורשת של בית באו ברוחם ובפועלם המבורך לאורך כל חייהם.
המקום קטן והישיבה בו צפופה ודחוקה, אך לא היה בנמצא אף ולו אחד המתלונן או רוטן. נהפוך הוא, אנשים מחוייכים, מתחבקים, מברכים זה את זה במאור פנים וביניהם "מרחפות" האחיות צלילה והדסה כמלאכיות בלונדיניות עם חיוך שאף פעם אינו מש מפניהן.

מסביב, על הקירות התנוססו בצפיפות מחוייכת יצירותיו השונות של יוסף באו – קריקטורות נפלאות בנושא האהבה, עבודות גרפיקה (מסתברכי יוסף באו היה אחד האנימטורים והגרפיקאים הראשונים בארץ). ספריו המיוחדים על המדפים ומעל הכל תמונתם של רבקה ויוסף באו בזוגיותם המעוררת השראה.אפילו הכיבוד המוגש בטוב טעם ושפע מהווה חלק מ"פסיפס האהבה הזה", היוצר את השלמות במקום.
לאחר נאומו של ח"כ אכרם חוסין, שגרף מחיאות כפיים נלהבות, הנחה בלפור חקק ערב של קריאת שירה המוקדשת כולה לאהבה, מטובלת באימרות השפר ההומוריסטיות של הרצל חקק ובסיפורים מרגשים של האחיות באו על יוסף אביהן ורבקה אימן.
בבית באו, שלאחדים מאיתנו כבר הפך לבית שני, תמיד שורה רוחו הגבוהה של האדם וקל בו להאמין בעתיד טוב, ב"יצר האדם טוב מנעוריו" וגם בכך שיש סיבה טובה להיות אופטימיים.

 

 

.

 

 

  

 

 

 

 

logo בניית אתרים