חגיגה לספר "יחפה" של גבריאלה/ גיא מרום

 

ב-1 באוגוסט, חגגה גבריאלה   ,המשוררת והסופרת את ספרה "יחפה", בבית הסופר.
הספר, בעריכתה של טל איפרגן ובהוצאת ארגמן מיטב הוא ספרה השני של גבריאלה ויצא לאור בנובמבר 2015.
את הערב פתח דוד ברבי, המשורר, המלחין והזמר, בשיר שהלחין מתוך הספר בשם "יושב לו משורר". ברבי שליווה את עצמו בגיטרה, התוודה כי מזה כשלושים שנה לא ניגן בה ובזכותה של גבריאלה הוא חזר לנגן.
גבריאלה המשיכה בהקדמה הומוריסטית –  שהיה כעין סטנד אפ לערב והקהל הגיב בחיוך ובצחוק, דבר שחימם את האווירה. לאחר מכן הזמינה לבמה את המו"ל של ספרה, המשורר, ההוגה, עורך כתב העת "בכיוון הרוח" ראובן שבת שבחר להתמקד באיכויות אישיות ייחודיות  של גבריאלה.
בזה אחר זה עלו חברים שדיברו על הספר, על איכויותיו, על ייחודיותו:
בלפור  חקק (שכתב את הקדמה לספר)  והרצל חקק ניתחו את תכני הספר, בהשלימם זה את זה, יוסף כהן אלרן הרחיב על משמעות השם וכיצד הוא משקף את ייחודיות הספר, ד"ר נורית צדרבוים שקראה את הסיפור "אני כנראה אשכנזיה מומרת" ושילבה שירים אחדים השזורים גם בסיפור, עמיקם יסעור נתן מנקודות מבטו על הספר.
חברים קראו שירים ואף דיברו על הספר, על גבריאלה וכרכו זה בזה את אישיותה ואת כתיבתה, כשאחת באה לידי ביטוי בשניה – רגישות, לב אוהב, התרסה, פיקחון והליכה "יחפה" בלי מורא.
המשורר עמית מאוטנר – ש"המחיז" את השירים, המשוררת ארלט מינצר – שהפתיעה את כולם בשחקה את אחד הסיפורים בספר, המשוררת לאה צבי (דובז'ינסקי) שריגשה בדבריה החמים על המשוררת (גבריאלה) ועל שיריה. המשוררת חגית מנדרובסקי התחברה אל הטקסט "למה לבכות" וגם אל השיר "למדתי ממך" ולא הסתירה את התרגשותה.
את השיר האחרון והמשמעותי בספר קראה ליאת סלע, משוררת צעירה והיא אף הסריטה את האירוע.
אתנחתאות מוזיקליות לא מעטות עיטרו את הערב: דוד ברבי שליטף את אוזני הקהל בשיר של גבריאלה שהלחין ובשלושה שירי אהבה נוספים שהלחין למשוררים אחרים, גיל זמר – בנה של גבריאלה ששר בקולו המלטף את השיר Lady של קני רוגרס ו"זו ילדותי השניה" של מתי כספי. יורם רותם, שהינו גם המאייר ומצייר הכריכה של ספריה של גבריאלה, הנעים בקולו בשירים: כמו צמח בר, שירם של נחום היימן ואהוד מנור, אני גיטרה – של נעמי שמר, ומישהו תמיד הולך איתי, שירם של רמי קידר ואפי נצר.
בין לבין, קראה גבריאלה מעט משיריה, בדרכה הנוגעת והמרגשת.
את הערב הנחתה בחן ואהבה רבה – בת חן נקטלוב, בתה של גבריאלה, קראה משירי אמה והכריזה קבל עם ועדה – מיום ליום אני אוהבת אותך יותר כמו שאת.

logo בניית אתרים