אירוע שדה קרב ארץ מקום ראשון באמזון/ גיא מרום

 הסופר והוגה הדיעות רון האברד כתב את ספרו האפי ״שדה קרב ארץ: סאגה של שנת 3000״ כדי לחגוג 50 שנים של כתיבה ספרותית. לאחר יציאת הספר לאור, ציין כתב העת המכובד והידוע Publishers Weekly כי האברד ״צבר מוניטין כמספר סיפורים משובח ביותר עם שליטה מושלמת בעלילה ובקצב״ והכריז כי בספרו החדש של האברד ״יש הכל: מתח, פתוס, פוליטיקה, מלחמה, הומור, דיפלומטיה ופיננסים אינטר-גאלאקטים... קהל המעריצים החדש והגדול יותר של מדע בדיוני הולך לגלות מאסטר מהעבר״. הספר התקבל באופן יוצא מן הכלל על-ידי ציבור הקוראים ועלה לראש רשימת רבי המכר למשך 50 שבועות ברציפות, ואף זכה לדירוג במקום השלישי ברשימת 150 ספרי הסיפורת (fiction) הטובים ביותר של המאה ה-20 בסקר הקוראים של הספריה המודרנית – Modern Library Readers Poll.

 

אין זה פלא, אם כן, שההוצאה המחודשת של הספר המאה ה-21 העפילה גם היא לראש הטבלאות וזכתה ב״כתר המשולש״ – מספר 1 בטבלת הספרים כריכה רכה, מספר 1 ברשימת רבי המכר בקטגורית מדע בדיוני ומספר 1 ברשימת ספרי האודיו – ועל כך כתב Publishers Weekly: לספר יש גם היום המוני מעריצים והשבוע המהדורה החדשה נסקה למקום ראשון בקטגוריית הספרים בכריכה רכה ומספר 6 ברשימה הארצית הכללית״.

 

לא פחות מעניין לציין את גרסת האודיו (סאונד) של הספר. במרץ השנה, Publishers Weekly הכריז על הפרסום הקרוב של גרסת האודיו של ״שדה קרב ארץ״: ״ביוני, בית ההוצאה לאור Galaxy Press ישחררו הקלטה מלאה של ׳שדה קרב ארץ׳ - הרומן מדע בדיוני של רון האברד שפורסם במקור ב-1982 – עם צוות שלם של שחקנים״. המאמר המשיך: ״גרסת האודיו של ׳שדה קרב ארץ׳ משתרעת על פני יותר מ-47 שעות וכוללת הופעה של 67 שחקנים. סטטיסטיקות מרשימות נוספות של התכנית כוללות את השימוש ביותר מ-150,000 אפקטים (רובם נוצרו במיוחד בשביל הפרסום הזה) וכ-2,400 שעות עריכה עד לגרסה הסופית״. לבסוף סיכם המבקר, ״יש הרבה מה לאהוב בבלוקבסטר החדש ומלא האקשן הזה״.

 

קהילת הסיינטולוגים העולמית התבשרה על צאת המהדורה החדשה באירוע מיוחד לכבוד המורשת הספרותית של רון האברד, אשר ייסד את דת הסיינטולוגיה. באירוע הוקרנו ראיונות מיוחדים עם שמות מהשורה הראשונה שהיו פעילים ב״עידן הזהב של המדע הבדיוני״ – שנות השלושים והארבעים בארה״ב – מאיירים, עורכים ומבקרים ספרותיים בעלי שם עולמי שקנו את המוניטין שלהם באותה התקופה ועבדו עם האברד במהלך כתיבתו. בנוסף, ניתנה לקהל סקירה מיוחדת של נקודות ציון מיוחדות בקריירה הספרותית של האברד, אנקדוטות (כגון היות האברד היועץ האישי של קלארק גייבל אשר עזר לו בעבודת ההכנה עם התסריטים של רבים מסרטיו) וציטוטים של עמיתים למקצוע וחברים אישיים שהפליגו בשבחים על כתיבתו כגון ריי ברדבורי, רוברט היינליין, אייזיק אסימוב ואף סטפן קינג, אשר קרא ל״FEAR״, ספרו של האברד, ״קלאסיקה במלוא מובן המילה״.

 

ראוי לציין כי מעבר לתרומתו הספרותית הישירה, רון האברד ייסד את תחרות סופרי המדע הבדיוני ״סופרי העתיד״, כיום התחרות הגדולה והידועה ביותר בעולם בתחום, אשר מספקת במה ראשונה ותמיכה לסופרים מתחילים. רבים מהבוגרים והזוכים משנים עברו הם כיום מהשמות הידועים ביותר בז׳אנר.

 

logo בניית אתרים