אירוע בבת גלים בחיפה / ענת גרי לקריף

 

ביום חמישי האחרון 7.7.2016 התקיים בחיפה ערב היכרות ומפגש עם המשוררת והסופרת גבריאלה.

אי אפשר היה למצוא מקום מושלם יותר מזה להיכרות מעמיקה עם גבריאלה Gabriela Moraz ועם ספריה שהם יצירותיה - מאשר הבר הקטן המקסים המסתתר לו בשכונת בת-גלים בחיפה.
האמת חייבת להאמר, שכונת בת-גלים בשבילי הייתה תמיד השכונה הזו שבכניסה אליה רובץ לו גדול ומאיים בית חולים רמב"ם, בצידה האחר משתרעת לה הטיילת שבתחילתה שלד הקזינו, בהמשך ולאורך חוף הים גלידריה אחת וכמה מסעדות דגים ובקצה הרכבל המטפס לסטלה מאריס.
אבל כשגבריאלה הזמינה לערב המיוחד שנערך לכבודה, נכנסתי בפעם הראשונה בחיי לתוככי השכונה הוותיקה הזו שתוכננה ונבנתה בשנות ה-20 של המאה הקודמת וגיליתי פנינת חמד.
ראשית, בר-גלים. 
בר-קפה-שיתופי המנוהל על ידי עמותה המונה כ- 100 איש. 
הכתובת רחוב יונתן 3, והמקום שהיה בעבר חנות מכולת, שינה פניו והנה הוא בית קפה מקסים, פשוט וחסר יומרות - הבית המושלם להצגה ולארוח של משוררת שאף היא, ככל שתהיה מיוחדת ובועטת, אף היא נטולת מסכות או סיפורי כיסוי. 
אינה מתהדרת בנוצות צבעוניות או תפאורות נוצצות היא רק נוגעת באהבה בספרה הראשון 'נגיעות של אהבה' ובאה ללא כחל ושרק 'יחפה' כפי שמעיד עליה שמו של ספרה השני.
את הערב עצמו הנחתה, ברגישות רבה ובתבונה שאין שניה לה, עתליה רוזנברג אשר הוליכה את גבריאלה בשבילי האהבה כשהיא יחפה וחופשיה ממוסכמות. 
הקהל שהתאסף במקום הוקסם מפשטותם הנוקבת של השירים, הן אלו שדוקלמו בתיאטרליות על ידי גבריאלה עצמה והן אלה שהוקראו על ידי חברים וביניהם נורית צדרבוים אילנה כרמל Anat Geri Lackrif
צביקה שקולניק Zvi Szkolnik הפליא לנגן בגיטרה שלו שירים אשר אותם הלחין מתוך ספריה של גבריאלה ואילו עמיקם יסעור דיבר על יצירתה של גבריאלה והרחיב את הדעת בפרטים ספרותיים נוספים.
בין הנאספים נראו פניהם המוכרות של אנשי החוג הספרותי הקבוע הנפגש בחיפה וביניהם ניתן היה למצוא לא מעט פנים חדשות של מבקרים שבאו לשמוע שירה.
הערב היה מיוחד, גבריאלה ריתקה את הקהל במופע סטנד אפ ייחודי משלה ובכלל, בית הקפה הזה - בר-גלים- הוא כל כך מתוק ומבטיח שיש לי הרגשה שאולי נולדה לנו כסית חדשה?

logo בניית אתרים