אירוע פרס עיריית חולון לספרות יפה / גיא מרום

פרס עיריית חולון לספרות יפה ע"ש ד"ר קוגל, בשיתוף עם אגודת הסופרים העברים, הוענק השנה  גם לספר פרוזה וגם לספר שירה. מ"מ ראש עיריית חולון, רו"ח זוהר נוימרק, ויו"ר אגודת הסופרים העבריים, צביקה ניר, העניקו את הפרס לשני סופרים ולשלושה משוררים לאחר שלתחרות הוגשו למעלה מ-140 ספרי פרוזה ולמעלה מ-120 ספרי שירה.

הזוכים בפרס לספר פרוזה הם: סמי ברדוגו על ספרו "סיפור הווה על פני הארץ" (הספרייה החדשה) ותמר מרין על ספרה "ילדים", (הוצאת משכל, ידיעות ספרים).

הזוכים בפרס לספר שירה הם: אלחנן ניר על ספרו "מי שנפלה עליו מפולת"  (ריתמוס סדרה לשירה / הוצאת הקיבוץ המאוחד),  דיתי רונן על ספרה "שיבת הבית ונדודיו" (הוצאת הקיבוץ המאוחד) וציפי שחרור על ספרה "ליאונרד כהן שר לה" (הוצאת הקיבוץ המאוחד).

אגודת הסופרים הקימה שתי ועדות שיפוט -  בוועדת השיפוט לספר פרוזה כיהנו: ד"ר דורית זילברמן (יו"ר), פרופ' חיים באר ועדנה שמש. בוועדת השיפוט לספר שירה כיהנו: ד"ר רחלי אברהם איתן (יו"ר), ד"ר צדוק עלון ופרופ' מירון ח. איזקסון.

בשל רמתם הגבוהה של הספרים שהוגשו לתחרות,  החליטו השופטים להעניק גם ציון לשבח לשני משוררים:  אלמוג בהר על ספרו "שירים לאסירי בתי הסוהר"  (הוצאת אינדיבוק) ומיה טבת דיין על ספרה "ויהי ערב ויהי תוהו"  (הוצאת פרדס).

הטקס החגיגי נערך במרכז תיאטרון בובות בחולון בהנחיית הסופר והעיתונאי שאול מייזליש.

 

logo בניית אתרים