נפתח המרכז העולמי לתקשורת המונים של דת הסיינטולוגיה
/ גיא מרום

 

חמישים מטרים מעל שדרות סנסט במרכז הוליווד, קליפורניה, ניצב מגדל תקשורת ובראשו סמל: האות S המעוצבת עם שני משולשים וגלי שידור משני צדיה. הלוגו הזה, המוצג לראווה לכל תושבי בירת הבידור והתקשורת של העולם אומר רק דבר אחד.

 

"קו התקשורת שלנו אל המיליארדים – כזה שאי אפשר לסלף או להשחית", אמר דייויד מיסקביץ', המנהיג העולמי של הדת, בנאומו ליותר מ-10,000 סיינטולוגים וחברים שנכחו בטקס ההשקה של מרכז התקשורת העולמי של סיינטולוגיה.

 "כי כמו שאומרים, אם אתה לא זה שכותב את הסיפור שלך, מישהו אחר יכתוב אותו. אז כן, אנחנו הולכים עכשיו להיות אלה שכותבים את הסיפור שלנו, ובאופן כזה שאף דת אחרת בהיסטוריה לא עשתה זאת. והכל הולך לקרות ממש מכאן, באולפני Scientology Media Productions."

 

מטרת האולפנים החדשים היא לשדר חדשות טובות, חשובות וחיוניות לעולם. חדשות  שיגיעו למסכי הטלוויזיה; עובדות ודעות שיגיעו לרדיו; מגזינים ישירות ממכבש הדפוס, ומידע שישודר על גבי האינטרנט למחשבים, טאבלטים וטלפונים סלולריים.

 

ביום שבת, ה-28 למאי, נפתחה תשלובת האולפנים של SMP. זהו מרכז תקשורת והפקות משולב עבור טלוויזיה, רדיו, אינטרנט ודפוס, אשר כולו מבוסס על המילה האחרונה בתחום הציוד הדיגיטלי.

 דויד מיסקביץ אמר בהמשך דבריו :"אתם שואלים מה המשמעות של היום הזה?". זוהי היסטוריה שרון האברד עצמו הטמיע בסיינטולוגיה – לחלוק עם העולם את החכמה שברשותנו, לעזור לאחרים לעזור לעצמם. וכחלק בלתי נפרד מזה: להתעלם מהיללות של אלה שטוענים שאי אפשר להבין את האדם, שאי אפשר לעזור לו. אנחנו יודעים אחרת. ויותר מכך – אנחנו יודעים גם איך."

 

אולפני SMP מהווים כיום את מתקן התקשורת הדיגיטלי החדיש והמתוחכם מסוגו בעולם. חדשות, תמונות וסרטי וידאו של הפעילויות העולמיות של סיינטולוגיה לשיפור חברתי, כמו גם של אירועים עכשוויים, מתרכזים בנקודת קבלה מיוחדת (Central Ingest) – מרכז המידע של האולפנים – וזמינים מאותו הרגע לכל המתקנים השונים בתשלובת תחנות שידור הטלוויזיה, האודיו והדפוס. כל אלה מחוברים אחד לשני על-ידי יותר מ-43 קילומטר של סיבים אופטיים, דרך מחשבי-על עם קיבולת כוללת של 3.2 מיליון גיגבייט של נתונים ופלטפורמות תקשורת.

 

פתיחתו של מרכז המדיה אינה רק צעד ענק של התפתחות עבור סיינטולוגיה – זוהי מתנה לקהילה כולה. "דלתות המרכז פתוחות לארגונים הומניטריים, ארגוני צדקה וקהילות מכל הזרמים הדתיים הקיימים בלוס-אנג'לס", אמר מר מיסקביץ'. "המתקנים שלנו יהיו זמינים לסוגים שונים של אירועי תקשורת, אירועי התרמה, תכניות דת מכל זרם, כל דבר."

 

באירוע נכחו ונשאו דברים גם לרון גולבר, נשיא לשכת המסחר של הוליווד; נשיאת עמותת השימור העירוני של לוס-אנג'לס, גב' לינדה דישמן; קפטן (פקד) ארתורו סנדובאל ממשטרת לוס אנג'לס, ומנהל המשרד לסרטי קולנוע וטלוויזיה של לוס-אנג'לס (Los Angeles City Film and TV Office

 

 

logo בניית אתרים