צילום: מורג ביטון
אירוע השקת אתר התנ"ך העולמי / ראובן שבת

מכללת הרצוג השיקה את אתר התנ"ך העולמי

מכללת הרצוג מאפרת השיקה לאחרונה את אתר התנ"ך העולמי .

באירוע שהתקיים בפני עיתונאי ואנשי תקשורת נחשף מאגר ידע עצום, מקיף וחוויתי של עשרות אלפי פריטי תוכן שנאספו במשך 50 שנות מחקר, לימוד, הוראה וכתיבה שמאפשר אינטגרציה בין תוכן, כלים ופדגוגיה להוראה ולימוד התנ"ך.

 


בהקמת אתר התנ"ך בשפה העברית והאנגלית השקיעה המכללה האקדמית הרצוג משאבים רבים. במהלך השנים הקרובות מתוכנן פיתוח האתר בהיקף נרחב, בתרגום לשפות נוספות, סרטונים, ניווט GPS, קהילת לימודים משותפת, חומרי הוראה והדרכה ועוד.

 


חברת "מטריקס"- בית התוכנה הגדול בישראל פיתחה את אתר התנ"ך מבחינה טכנולוגית, בליווי של 12 אנשי תוכן: מומחי תנ"ך, מידענים, כותבים, רבנים, אנשי הגות, אקדמיה ואמנות בהקשר התנ"ך.

 


הרב ד"ר שוקי רייס, העורך הראשי של אתר התנ"ך וראש החוג לתנ"ך במכללה: "אתר התנ"ך הינו אתר מהפכני שעתיד להוביל את לימודי התנ"ך בעתיד".

 


הרב ד"ר יהודה ברנדס, ראש מכללת הרצוג: " זהו צעד נוסף בתחיית לימוד התנ"ך בישראל ובתפוצות והצבתו של התנ"ך בתשתית הזהות הישראלית והיהודית, תוך חיבור עבר ועתיד, מורשת עתיקה וקידמה עדכנית"


 


סקר שבוצע ע"י מכון TACK אסטרטגיה, בקרב מדגם ארצי של כ-500 מרואיינים בנושא לימוד תנ"ך באינטרנט קובע  ש-74% מהישראלים סבורים שהתנ"ך באינטרנט חשוב מאוד וההנגשה מתבקשת, 18% סבורים שהתנ"ך באינטרנט יחליף יום אחד את הלימוד מספרי התנ"ך ורק 8% ציינו כי התנ"ך באינטרנט זה חילול הקודש.

 

האתר מעניק דרך חדשנית ועדכנית לפגוש את אוצר הרוח החשוב ביותר של העם היהודי- בשפות עברית ואנגלית.

אלפי מאמרים, שיעורי אודיו, וידאו, ובלוגים קצרים באנגלית ובעברית תוקצרו וקוטלגו על ידי מילות מפתח, המקשרות כל פריט באתר לטקסט התנכי ולפריטים קשורים.

הקטגוריות באתר:

א.     לפתוח תנך- טקסט תנכי מנוקד, קריא ונגיש יחד עם מנוע חיפוש המאפשר מעבר מהיר בין פרשות, פרקים ונושאים

ב.     להבין את הסיפור- סרגלי נושאים, אירועים והקשרים המסייעים להתמצא בזמן ובמקום ולהבין את הסיפור התנכי הרחב

ג.     לנווט בין שילה לתל אביב- מפה מקראית מפותחת מפולחת לפי תקופות, הכוללת מסלולים ותצלומי אוויר, כדי לחוות את התמונה על ציר הזמן שבין אז להיום

ד.     לגלות את המידע-  אינדקס מושגים, ביטויים, דמויות תנכיות, מילים מקבילות, מקראיות ומודרניות, בחיפוש משוכלל וידידותי עם יכולת מיון וסינון גבוהה

ה.     לצלול בים רעיונות- פרשנים, מאמרים, שיעורים, מדרשים, מערכי הוראה, קטעי ספרות ואמנות ועולם שלם של רעיונות ופרשנויות

ו.     ליצור את הלימוד שלך-   אזור עריכה אישי לפיתוח עצמי של רעיונות והכנת שיעורים, תמונות וסרטונים עם אפשרויות שמירה ושיתוף עם רשת הלומדים

בהקמת אתר התנך הושקעו 5 שנים של כתיבה ופיתוח של האתר ושנתיים של עבודה טכנית.

במהלך שנת 2017 האתר יתורגם ל-5 שפות נוספות, יוספו סרטונים, מערכת ניווט GPS, קהילת לימודים משותפת, הטמעת האתר במערכת החינוך ועוד.

חב' "מטריקס"- בית התוכנה הגדול בישראל פיתחה את האתר מבחינה טכנולוגית, בליווי של 12 אנשי צוות הכוללים מומחי תנ"ך, מידענים, כותבים, רבנים, אנשי אקדמיה, אנשי הגות ואומנות בהקשר התנ"ך אשר היו אמונים על פיתוח התוכן.

מובילי התוכן באתר התנך כוללים כותבים מהשורה הראשונה בתחום חקר התנך ופרשנותו ביניהם:

ד"ר ברכי אליצור – ראש קמפוס מגדל עוז, המכללה האקדמית הרצוג

הרב ד"ר יואל בן-נון - ממחוללי מהפכת לימוד התנך

הרב אמנון בזק –ר"מ בישיבת הר עציון מרצה וכותב ספרים רבים בתחום המקרא

הרב ד"ר יהודה ברנדס - ראש המכללה פורץ דרך בתחום החינוך ובפדגוגיה

ד"ר יוני גרוסמן - מומחה לגישה הספרותית בתנך, כותב רבי מכר בתנך

ד"ר יונתן יעקבס - מומחה עולמי לפרשנות רש"י ורמב"ן

הרב יעקב מדן - ראש ישיבת הר עציון. הוציא רבי מכר בתנך

הרב אלחנן סמט – מתלמידיה של נחמה לייבוביץ ז"ל, מרצה בחוג לתנ"ך במכללת הרצוג וכותב ספרים רבים שזכו לתפוצה רבה

פרופ' יוסי עופר - ראש המחלקה לתנך בבר אילן. מומחה בעל שם עולמי בנושא הכתר והמסורה

ד"ר יעל ציגלר – מרצה בחוג לתנ"ך במכללת הרצוג וכותבת ספרים בעברית ובאנגלית

הרב ד"ר שוקי רייס - ראש החוג לתנך במכללת הרצוג, והעורך הראשי של האתר.

logo בניית אתרים