יום הסביבה הבינלאומי במרכז לסיינטולוגיה/ גיא מרום 
המרכז לסיינטולוגיה מציין את יום הסביבה הבינלאומי של האו"ם לשנת 2016

ב-5 ליוני 2016 , הוא יום הסביבה הבינלאומי של האומות המאוחדות, התכנסו  כ-70 מובילי דעה, פעילים חברתיים, אנשי אקדמיה ובני קהילות שונות מרחבי הארץ במרכז לסיינטולוגיה  על מנת לציין את יום הסביבה הבינלאומי של האו"ם.

המסר שנקבע עבור יום זה לשנת 2016 היה  "היה נקודה ממנה יבוא השינוי", ובהתאם לכך התמקד האירוע בפן האנושי של שינוי סביבתי:

 

נציג המרכז,  ספי פישלר, פתח את הערב בהצגת התכנית החינוכית "הדרך אל האושר" – הפרוייקט החינוכי לערכים הגדול מסוגו בעולם, אשר הגיע כבר ליותר מ-120 מיליון בני אדם בכמעט 200 מדינות ומבוסס על ספרו של רון האברד, מייסד הסיינטולוגיה, באותו השם. הדרך אל האושר מכיל 21 כללים להתנהגות טובה שמבוססים על ההיגיון בלבד, אחד מהם "הגן על סביבתך ושפר אותה", וכיום נמצא בשימוש על-ידי חמש ממשלות ומאות ארגוני משטרה, ממשל וחינוך ככלי להגברת הסובלנות והקטנת הפשיעה. "אי אפשר להגן על הסביבה במנותק מאימוץ של ראיית חיים מוסרית ואתית כוללת, על-ידי אנשים אשר לוקחים אחריות לעשות שינוי חיובי בחברה סביבם", כך פישלר סיים את דבריו, והזמין את הדוברים לתת את סיפורם האישי.

ראשון נשא דברים  סמי מנחם, שמכהן, בין השאר, כחבר מועצת מחוז ת"א והמרכז של ארגון נכי צה"ל.  מנחם יזם והפיק ב-15 שנים האחרונות מאות אירועים של חינוך והעשרה בנושאי ארץ ישראל, היסטוריה ותרבות לעשרות אלפי אנשים בהתנדבות מלאה.

לאחריו עלה לדבר  קארי גולסטון, רוסי ממוצא יהודי החי בארה"ב ומתנדב זה שלושים ושבע שנים בעשרות מדינות בהכשרת אנשי חינוך ואדמיניסטרטורים בפרוייקטים לשיפור חברתי אשר יזמה תנועת הסיינטולוגיה העולמית, וזכה כבר שלוש פעמים באות ההוקרה הגבוה ביותר של נשיא ארה"ב על התנדבותו, בין השאר בעבודות ההצלה והשיקום בהאיטי לאחר רעידת האדמה, בסודן בזמן מלחמת האזרחים, במערכת החינוך בפלורידה ובמקומות רבים אחרים.

 מאיר שרעבי, מתאם רווחה, אגף רובעים ושכונות בעיריית תל-אביב, סיפר את סיפורו הבלתי יאמן, כיצד שינה את חייו ממקום בו היה יבואן וסוחר סמים גדול, כמו גם משתמש בעצמו, דרך השינוי המהותי שהחליט עליו לאחר שנאסר, והגאולה האישית שעבר בסופו של דבר דרך עזרה לאחרים להיגמל מסמים בתפקיד מטעם הרשות המלחמה בסמים – עבודה שהוא מבצע ללא לאות כבר 26 שנים.

עו"ד אלי נכט, יו"ר הלובי להעצמת ישראל, מרצה במרכז להכשרה פוליטית ונציג הוועדה הבינלאומית על זכויות אדם בישראל כמו גם פעיל פוליטי וחברתי נמרץ (כשהוא רק בשנות ה-30 המוקדמות של חייו), סיפר כיצד כנער עבר טראומה גופנית קשה, וכנגד כל הסיכויים – ותחזיות הרופאים – השתקם ממצב רפואי שאיים להשאיר אותו משותק לשארית חייו בעזרת החלטיותו לא להיות עוד נתון סטטיסטי, סיים את התיכון בהצלחה והגיע למקום בו הוא נמצא היום.

לסיום הערב קרא  ספי פישלר לגברת  יעל קפיטולניק, אשר הינה (קרוב לודאי) הקומיקאית היחידה בעולם שהתחילה את הקריירה שלה בגיל 61 ובגיל 78 הפכה לקומיקאית בינלאומית, לאחר שבדיוק חזרה מסיבוב הופעות ברחבי ארה"ב וקנדה. קפיטולניק, הוגת התכנית לעזרה להגשמת חלומות "לחיות בצחוק ובהומור" ומחברת הספר "סיפורים מתעוררים לחיים", בנתה את ההופעה המבריקה שלה כשהיא מתבססת על קטעים מחייה, כשהיא נותנת השראה לקהל כיצד לבחון את חייהם בהומור מנקודת מבט חיובית ומשועשעת.

בסיום האירוע הופיעה הזמרת הבינלאומית ג'ודי בכר בשיר "כלניות".

 

logo בניית אתרים