צילום: מנחם כהנא 
אירוע תחרות מיס טרנס ישראל 2016/ חגית בת אליעזר 
רצון האדם – כבודו וחגו

 

תאלין אבו חנא – רקדנית נוצרייה בת 21 מנצרת זכתה בתחרות "מיס טרנס  2016", שנערכה ביום שישי 27 למאי. הדבר ידוע. אבל אני שהייתי שם, באולם מסקין בתיאטרון הלאומי "הבימה", וזאת הודות לפנייה של היחצנית חניתה לב ארי לראובן שבת שהועברה אלי, יכולה לספר על האווירה, על החוויה. הנחייתם של גל אוחובסקי ושרון חזיז הייתה דינמית, אינטליגנטית, אף קלילה-הומוריסטית במידה הנכונה. האירוע, במעמד של ראש העיר רון חולדאי ויעל אשתו, סוקר ע"י כתבים ממגוון הרשתות ותועד במצלמות רבות מכל הסוגים. לאורך כל המופע הוקרנו קטעי וידאו מרהיבים על המסך בעומק הבמה. ובמרכז –  הבנות: 11 מתמודדות פוסעות באלגנטיות על עקבים גבוהים, במיטב הבגדים, ומדברות ברהיטות ובמודעות בוגרת על עצמן, על התחרות הראשונה של מיס טרנס ישראל, על קבלת השונה ומודות למדינת ישראל שאפשרה להם להגיע עד הלום ולהשכין שלום בין הגוף לנפש.

מפסיעתה הראשונה של תאלין אבו חנא על הבמה היה ברור לכולם שהיא המלכה והקהל הריע לה עם כל הופעתה: בבגד ים, בבגדי ערב ובשמלת הכלה – בה הוכתרה. הקהל הרגיש שותף ונלהב מהפנים המאירות, מהגזרה התמירה, ומיציבה הבוטחת של הרקדנית ובא על סיפוקו כאשר גם השופטים הנכבדים: יו״ר חבר השופטים בטי רוקוואי – ממייסדות תעשיית הדוגמנות בישראל, רונן אקרמן – צלם אופנה ותדמית מהמובילים בישראל, שנהב לוי – מעצב אופנה בינלאומי, ואפרת טילמה – ממייסדות קהילת הטרנס בישראל בחרו במי שהייתה מועמדת מספר 2 למיס טרנס ישראל 2016. על הזכייה הכריזה ג'ודי שלום-ניר-מוזס, שעלתה על הבמה בשמלת משי בצבע ורוד-בורדו-סגול מהמם, שלא ייתכן לו שם, בשער שופע-מעוצב וקראה נאום על אחווה-שוויון-אחדות-קבלת השונה-מודעות, שתוכנו צפוי, אך סגנונו היה מרומם רוח עד כדי כך שניקול ראידמן, שגם השתתפה במעמד הכרזת הזוכה, קראה בספונטניות: "ג'ודי לרשות הממשלה!"

בגאווה על שלל משמעויות המילה תאלין אבו חנא תייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית מיס טרנס סטאר אינטרנשיונל, שתתקיים בברצלונה ב 17 לספטמבר 2016 ועד אז היא תשתכלל ותסתגנן עוד יותר בזכות נתוניה הנרכשים והאינטליגנציה המולדת וזכייתה העולמית תהיה בגדר האפשר.

 

logo בניית אתרים