20.5.16  אירוע
 פרחי הרע בעיר תחתית חיפה  / ענת גרי-לקריף

 

 "פרחי הרֹע"  - סדרת אירועים מוזיקליים המתקיימת במהלך חודש מאי בעירתחתית בחיפה, בחסות וארגון עיריית חיפה. הקונספט של סדרת המופעים הוא מפגש ראשוני וחד פעמי של מוזיקאים, אנשי ספרות ושחקנים על הבמה, ובהם הקהל נחשף לדיאלוג על הבמה בין אמנים בולטים המקריאים  שירה וספרות מנגנים רוקנרול.

היום זכיתי לשמוע, לראות ולחוות את מוני מושונוב, סנדרה שדה, איה כורם, ליליאן ברטו (אלמנתו של חנוך לוין) ירמי קפלן, מירה עווד ואת הגיטריסט המדהים המלווה אותה שי אלון,

כולם ביחד על במה אחת מול קהל תרבותי, אוהד ומקשיב, באווירה מחשמלת, מרתקת ומלאת השראה. לא יכולתי להפסיק להתרגש מהמפגש הבלתי אמצעי עם הכישרונות שהופיעו, עם הטקסטים שהם בחרו לקרוא ולשיר ומהרוח ששרתה מעל הכל.

אז תקשיבו... זה נכון שחיפה נתפסת אצל רבים כעיר נמל מנומנמת, עיר פועלים אפורה, שאנשיה הולכים לישון בעשר בערב ושהאור היחידי שנשאר בה דולק הוא אורו של המגדלור.

אז קודם כל אני רוצה שתדעו שלתושבי חיפה לא ממש אכפת מה חושבים עליהם כי יש להם את העיר הכי יפה בארץ.

עיר מוקפת יערות ירוקים, משתפלת אל תוך ים כחול, מלאה אטרקציות ועתיקות ומדרגות ופינות חמד וכנסיות ושבילי טיפוס ומערות וכפרים ציוריים ונמל דיג ומעגן יאכטות וטיילת לאורך הים וגן חיות מקסים ורכבל עם שלוש ביצים וכרמלית ואת הגנים הבהאים.

עיר שבימים בהירים במיוחד אפשר לצפות ממנה לכל עבר ולראות את הארץ מחדרה בדרום ועד ראש הנקרה בצפון. 

ואחרי כל זה ממש ברור מדוע תושבי חיפה אינם רוצים שהעיר שלהם תהיה כמו תל אביב.

זה נכון שתל אביב היא עיר ללא הפסקה ויש לה את הקסם שלה ואת האופי המייחד אותה. היא מטרופולין ענק, משתרע במרכז המדינה ומושך אליו את כל מי שמחפש לעצמו דרך אחרת, התחלות חדשות ומבקש שינוי. תל אביב היא עיר תוססת, מיועדת לצעירים חסרי מנוח המתזזים עצמם בין צעירים חסרי מנוח אחרים. היא עיר של פאן ורעש, פאבים ומסיבות, המון Action וגם passion והיצע לכל ביקוש. יש בה קסם מטורף ונורא כיף לנסוע אליה לבלות יום-יומיים, אבל אחר כך איזה כיף לחזור את השפיות החיפאית השקטה.

יש אנשים שטסים עשר פעמים בשנה לחו"ל אבל אין להם ויזה לעבור את חדרה. כשהם נוסעים לחיפה הם אומרים 'עלינו צפונה' והם שואלים בקול נבוך:  'הקריות? איפה זה?'

אז לכל אלה אני רוצה להגיד 'אתם מפסידים. ובגדול.

אירועי התרבות בחיפה ושלל האפשרויות הנפתחות בפני קהל מעוניין ומתעניין הם ההוכחה לכך שיש חיים גם צפונה מחדרה.

 

logo בניית אתרים