צילום: סטלה פורמן 
בר עשתה היסטוריה באיטליה, ראיון עם הזמרת הצעירה בר פורמן/ כפיר בזק

בר פורמן ממגדל העמק ממשיכה לכבוש את הבמות ברחבי העולם. פורמן (13) תלמידת בית הספר "יערת העמק" שזכתה בעבר בתחרויות לאומיות ובינלאומיות רבות, השתתפה לאחרונה בתחרות השירה היוקרתית לילדים "סן-רמו ג'וניור ישראל 2016" שהתאחרה לראשונה בישראל והתקיימה בעיר אשדוד. פורמן שרה את השיר Grande amore באיטלקית ונבחרה על ידי צוות השיפוט במקום הראשון מבין 21 זמרים וזמרות שעלו לשלב הגמר וכרטיס כניסה לתחרות השירה הבינלאומית "סן רמו ג'וניור" יחד עם שתי זמרות צעירות נוספות, לורן יודיצקי נתניה ורוני מדואל מהוד השרון.

פסטיבל השירים סן-רמו הוא תחרות השירה הפופולארית ביותר בעולם הנערכת מדי שנה מאז שנת 1951 בתיאטרון המפורסם "אריסטון" שבעיר סן-רמו, איטליה בו הופיעו גדולי הזמרים וביניהם טוטו קטוניו, ארוס רמזוטי, אנדראה בוצילי ורבים אחרים. הפסטיבל ששימש השראה לתחרות "האירוויזיון" שנוסד בשנת 1956 הרחיב את פעילותו ופתח את שעריו לפני שבע שנים גם לבני נוער כישרוניים מכל העולם. השנה כאמור, הייתה זאת הפעם הראשונה שהתחרות אירחה זמרים מישראל שזכו בשלב המוקדמות שנערך בחודש פברואר באשדוד יחד עם זמרים וזמרות מ-16 מדינות מכל העולם שהציגו את כישוריהם בשירה חיה ובליווי תזמורת של 42 נגנים.

פורמן, שזכתה להיפגש עם ראש העיר אלי ברדה ולקבל ממנו ברכת הצלחה ומלגה, התחרתה בקטגוריית הגיל 13-15 שרה את השיר unbreak my heart של הזמרת טוני ברקסטון, הצליחה לקטוף את המקום השני ההיסטורי, שנייה רק לזמר האיטלקי ולחזור הביתה עם הישג נפלא ברמה בינלאומית.

 

איך ההרגשה אחרי הזכייה?

"התרגשות מטורפת. היה ממש כייף ומאוד נהנתי מהתחרות עצמה וכמובן מהתוצאות"

. את רק בת 13 וכבר זכית בלא מעט פרסים בארץ ובחו״ל. מה הסוד?

"הסוד הוא לעבוד. לעבוד ושוב לעבוד. אולי מהצד זה נראה זוהר וכיף אבל מאחרוי הקלעים יש הרבה הכנות וחזרות ובלי עבודה אין הצלחה".

מגדל העמק הוציאה אמנים רבים, שחקנים וזמרים. מה יש בעיר הזאת?

"מגדל העמק היא עיר קסומה. אנחנו מקבלים הרבה תמיכה וליווי לאורך כל הדרך מראש העיר אלי ברדה, אני פשוט מאוהבת בעיר הזו".

אחרי שזכית בתחרות כזאת גדולה, מה המטרה הבאה?

"המטרה הבא שלי - זה האירוויזיון . חלום חיי הוא לייצג את ישראל וכמו תמיד גם הפעם אני לא מתכוונת לוותר – אני עוד אגשים את החלום".

 

logo בניית אתרים