ההר,  בימוי :יעל קיים, ישראל ,83 דקות/ מוקה קריגר

סרטה של יעל קיים, "ההר", (בהפקת יולי אוגוסט הפקות ובשיתוף עם החברה הדנית וינדלוב-לאסאן), הוא סרט מסקרן ומיוחד מאוד.

הבמאית שלו יעל קיים, יצרה בו סיפור אנגימטי ומיוחד מאוד ובעיקר מקורי ביותר.
"ההר", מביא למסך את סיפורה של משפחה המתגוררת בבית הקברות היהודי שמשתרע על הר הזיתים שבירושלים. במשך היום הבעל  (אבשלום פולק) והילדים הולכים לבית הספר והעבודה ואם המשפחה (שני קליין): אישה בתחילת שנות השלושים לחייה, נותרת לבדה על ההר. עד שלילה אחד, מתוך התסכול על שיגרת חייה היא יוצאת לסיור בהר ונחשפת להפתעתה לסצינה לילית שמתרחשת במעלה בית הקברות. האירועים להם היא עדה מערבלים את חייה. עליה לפעול.

מבחינה ויזואלית מדובר בהחלט בסרט מסוגנן ומעניין ביותר. כך גם מבחינת המשחק, עומק הדמויות והעובדה שהתוכן של הסרט מאפשר הצצה לדברים שרובנו לא נחשפנו ולא נחשף אליהם כנראה לעולם. יש כאמור עומק בדמויות וגם במה שהן מביעות

ברם, הבעיתייות של הסרט טמונה בשני דברים מרכזיים. האחד- רצף עלילתי שאינו נשזר תמיד באופן שוטף וראוי בתוכן עצמו, והצופה צריך להתאמץ לא אחת על מנת לנסות ולשזור את ההקשר למה שראה קודם לכן ( יתכן כי זו בעייה של עריכה ואולי הייתה צריכה להיפתר) .כמו כן, סיפור העלילה עצמה משתרע על פני זמן ארוך מדיי.

פורמט של סרט כזה היה צריך להיות כשעה לערך, ובכך הוא היה שומר על ייחודו באופן בולט יותר.

אין ספק שהסרט יכבוש מאידך את ליבותיהם של צופים סקרניים המחפשים (ובצדק) עומק מקורי וסיפור צבע איכותי בקולנוע הישראלי. התוכן שלו בהחלט כזה למעט תיקונים קלים בעריכה.

 

logo בניית אתרים