אירוע שירה אביחי ועדי בסלון  הספרותי / גבריאלה מורזאני אוהבת להתארח בסלון הספרותי של דיזנגוף סנטר. סוג של אינטימיות הנוצרת עם כותבים טובים הנבחרים בקפידה, שנוצרת ביניהם ועם הקהל אינטראקציה מעניינת ומושכלת. מפעל של אשה אחת בלב הקונצנזוס הספרותי – חגית בת אליעזר.
הפעם שני משוררים נפלאים – פרופסור  עדי וולפסון ואביחי קמחי, שגדולתם לא האפילה זו על זו אלא העצימה זו את זו.

עדי וולפסון (נולד באוגוסט 1971) הוא משורר, פרופסור להנדסה כימית ופעיל בנושאי איכות הסביבה והקיימות בישראל. הוא נשוי ואב לשלושה ילדים ומתגורר בבאר שבע.

פרופ' וולפסון למד וסיים את תואר הדוקטורט בהנדסה כימית באוניברסיטת בן גוריון. נכון להיום הוא משמש כראש המחלקה להנדסה כימית במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון וכחבר במרכז לתהליכים ירוקים במכללה. הוא עוסק במחקר אקדמי בנושאי כימיה ירוקה (green chemistry) ושירותים ברי-קיימא (sustainable services).

בנוסף לפעילותו האקדמית פועל פרופ' וולפסון, בהתנדבות, במגוון מסגרות ופורומים לקידום איכות הסביבה והקיימות בנגב ובישראל, שותף לפרויקטים סביבתיים רבים בעיר באר-שבע. הוא משמש כנציג העיר באר-שבע במועצה המקומית תעשייתית נאות-חובב וכיו"ר רשות פארק נחל באר-שבע. כמו כן, עד סוף שנת 2014 ועוסק באספקטים שונים של שיפור החיים בבאר שבע ובארץ.

פרופ' וולפסון כותב טור דעה קבוע בנושא קיימות במדור כלכלה ירוקה וקיימות באתר ynet ואף מתראיין ומפרסם מאמרים ודעות בתחום באמצעי התקשורת השונים. הוא זכה במקום שני בפרס פראט לתקשורת סביבתית ארצית בשנת 2009 ובאות הגלובוס הירוק למתנדב בשנת 2014.

פרופ' וולפסון הוא בוגר כיתת השירה של הליקון ופרסם ארבעה ספרי שירה:

שירים בארבעה ממדים (תל אביב : גוונים, תשנ"ז 1997)

בגוף אחד (תל אביב : ספרית פועלים, תש"ס 2000)

אני שלישי (רעננה : אבן חושן, תשע"ג 2013)

הוצאת שפרינגר-(Sustainability through Service (Springer, 2015

מטמון-שירים ומסלולי טיול בבאר-שבע (באר-שבע, תשע"ה 2015)

אביחי קמחי

 סגן יו"ר אגודת הסופרים העבריים ומנהל אמנותי של המיזם הנערך בקול ישראל "שירה עברית, משוררי ישראל קוראים משיריהם". פעיל בהתנדבות למען חולי סרטן ובני משפחותיהם וחבר ועד בעמותת תעצומות. סא"ל (מיל) ובעל תואר שני במנהל ציבורי.

אביחי קמחי נולד ומתגורר בירושלים.

רוב חייו, מבעוד נערות הוא  פעיל חברתי, פעילות שעליה זכה בסיום לימודיו לפרס הוקרה.

בשירותו הצבאי שבין השנים 1981-2006התמחה בתחום הלוגיסטיקה. לאחר שחרורו פנה שוב לפעילות התנדבותית והצטרף לעמותת "תכלית". תוך כדי טיפולים שקיבל בעצמו המשיך את התנדבותו בשני ארגונים: "עמותת חיים לילדים חולי סרטן" ולארגון "תעצומות" המסייע לחולי בחייו.בשירתו הוא עוסק בזוגיות, באהבה, בנושאים חברתיים ובירושלים, העיר בה נולד וחי. שיריו פורסמו בעיתונים ובכתבי העת. עד כה פרסם כשלושה ספרי שירה.

ספרים

רשימון סרטן, סיפורת אוטוביוגרפית, הוצאת צור אות, 2011

ללכת, ספר שירה, הוצאת צור אות, 2012

לנווט לבד בחושך, שירה, הוצאת כרמל/עמדה, 2013

הולך בירושלים, שירה, קשב לשירה, 2015

 שני המשוררים בחרו בהיבט הלוקאל -פטריוטי של שירתם:
עדי דיבר וקרא את שירתו בנוגע לעיר באר שבע – מטמון אותו הוא ייחד לשירה ומסלולי טיול בבאר שבע ואילו אביחי דבק באהבתו לירושלים בה הוא נולד ובה הוא חי.
בשירתם הם מדברים על פינות החמד של עריהם, מאירים באהבה גדולה על היופי הנדיר שהם מוצאים בהן ומזמינים את הקורא להלך איתם ולהינות מהיופי, כהלוך האהוב אל אהובתו ומשבחה במעלותיה.
אביחי קמחי, שכך סופר לנו, נטל חלק מכריע באירגון הערב ולא התכחש לעברו הצבאי- הלוגיסטי וארג במומחיות וברגישות רבה את שירת שניהם והערב זרם עם הטקסטים באורח שוטף, אורגני ומהנה.
הקהל, בו נכחו אנשים כדוד ברבי, צדוק עלון, ברכה רוזנפללד, רן יגיל, אביב חזק ועוד, היה קשוב בעניין רב ובאהבה לנאמר.
עוד אירוע ספרותי בטעם של עוד.

 

logo בניית אתרים