צילום: עזרא לוי - צלם פואטי 
אירוע השקה כפולה אמירה הס/ עזרא לוי


השקה כפולה התקיימה ב30 למרץ 2016,  בחנות הספרים "סיפור פשוט" (שבזי 36 ת"א), לכבוד המלכּה-האם, המשוררת אמירה הס, עם צאת ספרה ״לוציפר אהובי״. זו פואמה עם שלושה פרקים המובּעת בשפת-שירה ייחודית, בעריכת חיים פסח. במקביל לו, יצא הספר ״עדוּת היופי וחוקת הזמן״ בעריכת קציעה עלון, ובו מאמרים ושיחות-רדיו,  אשר דנים בשירתה של אמירה הס. שני הספרים - בהוצאת גמא.

הספר "עדוּת היופי וחוקת הזמן", נפתח באחד משיריה של אמירה הס בשם זה, ממנו נלקחה כותרת הספר.

-המאמרים מאת : חביבה פדיה, קציעה עלון, אלמוג בהר, עידן צבעוני, אמיר אור, מתי שמואלוף, הדס שבת-נדיר, עמרי בן-יהודה.

-שיחות הרדיו עם ענת שרון-בלייס, נערכו במסגרת תכנית הספרות "מילים שמנסות לגעת", ברשת א' של קול ישראל. הן התקיימו בשנת 2007 עם צאת הספר "הבולימיה של הנשמה" (הליקון), ובשנת 2015, עם צאת הספר "כמו בכי שאין לו עיניים להיבכות" (עם עובד), בו השתתפה גם קציעה עלון.

המשתתפים בהשקה (ראו רשימה למטה), כולם דוברים מעניינים, התנסחו ברהיטות ובדיוק מירבי, והתכנים הוצגו באופן מעמיק וייחודי. כולם הרעיפו שבחים על שירתה של אמירה הס. איש-איש בדרכו ניתח את שיריה. כל אחד והדגשיו, מזווית ראיה אישית.

זה היה ערב מרתק. הקהל - כולו אוזן קשבת וערנית במשך שעתיים ויותר, למרות שלא היתה אתנחתא מוזיקלית.

מוקפת באוהבים רבים, חברים וחברות מעולם הספרות ומחוצה לו, וגם בבני משפחה קרובים, אמירה הס לא הסתירה את התרגשותה, ובסוף הערב הודתה לכולם : במילים, בחיוכים, בנשיקות ובחיבוקים.

בתחילת הערב, הוגש כיבוד קל. כששאלתי את אמירה מי הכין את העוגה המצוינת, היא השיבה : "קציעה. קציעה עלון אפתה את העוגה". הטעם הטוב הזה של העוגה ליווה אותי הביתה, והיה בעצם אקורד סיום טוב, לערב מוצלח.

השתתפו באירוע : קציעה עלון, חיים פסח, אמיר אור, אלמוג בהר, מרדכי גלדמן, עידן צבעוני ,ענת שרון-בלייס, הדס שבת-נדיר, עמרי בן-יהודה, וכמובן - אמירה הס, כלת השמחה.

 

 

logo בניית אתרים