ערב חגיגי בבית הסופר לרגל יום האישה הבינלאומי/ חגית בת אליעזר

 

ביום ג' 1.3.2016 התקיים בבית הסופר בתל אביב אירוע לרגל יום האישה הבינלאומי תחת הכותרת "דמות האישה בספרות ובחברה הישראלית". בין המשתתפים הרבים - נשים וגברים כאחד – הייתה נציגות מכובדת של ראשי אגודת הסופרים: דורית זילברמן, אביחי קמחי ועצמון יניב.

צביקה ניר, יו"ר האגודה, פתח את האירוע בדברי ברכה ובראותו את הקהל הרב, שמילא את האולם עד אפס מקום – דבר שהוסיף לחגיגיות האירוע ורומם את רוחם של המשתתפים – הבטיח שבעתיד הקרוב יארח אולם חדיש ומרווח את אירועי אגודת הסופרים.

בין הדוברים היו משוררים, סופרים, חוקרי ספרות, ציירים, עורכי דין, פסיכולוגים וכולם יחד עיצבו תמונה ממצה של דמות האישה בספרות ובחברה. מעניין לציין שבערב דרך כוכבן של "הסבתות הגדולות": יהודית קציר סיפרה על הסבתא רבתא שלה צילה, שהיא גיבורת הרומן שכתבה  בשם הזה  ועצמון יניב דיבר על הסבתא רבתא נחמה פוחצ'בסקי – סופרת עברית ופעילה חברתית בראשית המאה ה-20.

בין המשוררות שקראו את שיריהן בלטו ענת זגורסקי שפרינגמן וללי ציפי מיכאלי.  בקבוצת הדיון בנושא "גברים, נשים ומה שביניהם" בהשתתפותם של מיכל דורון המנחה, אביחי קמחי, דורית זילברמן, יהודית קציר ובני דון יחייא דובר על כך שרבים מהגברים הצעירים הם פמיניסטים – כלומר משתתפים בעבודות הבית ובאופן הכללי יותר – דוגלים בשוויון בין אישה לגבר בתוך המשפחה. מכאן יוצא שאחת מתובנות הערב היא העלאת קרנו של "הפמיניזם הגברי".

 

                    

logo בניית אתרים