המדריך לסינגלס
במאי: כריסטיאן דיטר/שחקנים: דקוטה ג'ונסון, רבל ןןילסון, לסלי מאן, אליסון ברי.
ארה"ב 2016


ניו יורק הגדולה, העיר ללא הפסקה. בילויים לאין סוף – לרווקים/ות, לבליינים, למחפשי אהבה או סתם הרפתקאה ללילה.
המגוון האנושי מאפשר אינספור אפשרויות, הזדמנויות ולכאורה מענה על כל משאלת לב או אחרת.

ויש את אליס(דקןוה ג'ןנסןם ) צעירה חיננית, אינטליגנטית ואטרקטיבית. מרגישה מחנק במערכת הזוגית בת שלוש השנים ונפרדת מרצון. מה שהחיים מביאים אליה מכאן ואילך זו לכאורה מציאות הטופחת על פניה, כאילו מוכיחה לה שהיתה צריכה להשאר עם המערכת הזוגית הלא מושלמת שלה.
דרך שיטוטיה בעולם התוסס, הורסאטילי של חיי הרווקות היא לומדת על עצמה דרך מה שקורה לה ואף דרך מה שקורה בקירבתה – אחותה המוצאת זוגיות עם בחור צעיר ממנה ומוכן לגדל איתה ילד שהיא יולדת מהזרעה מלאכותית, חברה שנראית לגמרי נון שלאנטית באשר איך ועם מי היא מבלה – ולבסוף מתברר כי "לא כצעקתה", אלמן אפרו אמריקאי שרמנטי עם ילדה המתקשה להתגבר על אובדנו, גברים המרגישים על האולימפוס מעצם היותם פנויים ונראים טוב וכו'. בקיצור בתפריט הזה יש אין סוף "ארוחות" ורובם מתאמצים להסתיר את רעבם וצימאונם לאהבה אמיתית.

המשחק פשוט נפלא, חבורה גדולה של צעירים היודעים להינות ממה שיש (וגם הדמעות פה ושם מתיבשות במהרה), להפוך את הרווקות העליזה בדרך כלל לסוג של אורח חיים שמתרגלים אליו בהכרח.
ואליס? בפתח של מה שנראה כמו אפשרות למערכת יחסים, מגיעה למסקנה שהיא רוצה לנצל את הפנאי שלה להכיר את עצמה בעצמה, על מצע של לבד אוטנטי ושליו. ורק אז ליצור מערכת יחסים שאליה היא תתחייב בכל מאודה.

כתבה: גבריאלה


 

logo בניית אתרים