מהתנ"ך ועד מועדון הקוראים של סטימצקי, ראיון עם יזמת התרבות יפית גרינברג/ ראובן שבת

 

 יפית גרינברג (ג.יפית),   היא פרסומאית ואשת עסקים.  היא משמשת כבעלים של קבוצת ג.גרופ, ג.קיד & יאנג, גלעד תדמית, ענבר מרחב G,  וגם מבעלי סטימצקי ,הרשת המונה 140 חנויות בכל רחבי הארץ   

ג.יפית פיתחה את נושא רכישת מדיה וניהול מדיה ומעניקה ייעוץ לחברות הגדולות במשק  כמו כן היא פיתחה שיטה פורצת דרך לשיגרור עובדים במקום עבודתם דרך קמפיינים חוצי ארגון בנוסף , היא גם  פעילה חברתית וארגונית ומכהנת כנשיאת ארגון "פתחון לב" ופעילה בעמותת "לב אוהב" וארגונים קהילתיים אחרים ומובילה את קמפיין "עיגול לטובה"

 חלק מעשייתה מוקדש גם למתן הרצאות באוניברסיטאות וכנסים

 

 

סטימצקי היא למעשה רשת הספרים הוותיקה והמובילה כיום בישראל, וחלו בה לאחרונה שינויים משמעותיים, כיצד שינויים אלו ישפיעו לדעתך על עולם הספרות בישראל

"ספרים ספרים ושוב ספרים .מטרתנו כרשת הספרים הוותיקה בישראל לקבע ולהנחיל את אהבת הספרים וחדוות הקריאה לעם הספר , יכתבו יותר, יקראו יותר".

מהו היחס האישי שיש לך כלפי ספרים וספרות,  ממה הוא נובע וכיצד הוא בא לידי ביטוי מבחינתך גם בניהול הרשת ובהובלתה לקראת אתגרים לא פשוטים

"מבחינתי ספרים זה קודש הקודשים. עולם ומלואו של תוכן וחוויה שנשאבתי אליו מילדותי ועד היום.  זו יצירה אלמותית. ספר שאני קראתי בילדותי והיום אני מקריאה לנכדיי. היום אני מעודדת כתיבה בסדנאות, הוצאת ספרים חדשים,  ומביאה מהרעיונות שלי כמו ספרי אמנים .מעודדת כתיבה בקרב ילדים ומקווה שמעגל הסופרים יגדל ויניב פירות ויפרה  היטב את הדורות הבאים".

 

פתחתם לאחרונה ביוזמה מעניינת של מפגשי סופרים, מה זה אומר ומדוע?

" ברגע המפגש נוצרת קרבה בלתי אמצעית, אנושית ואינטימית בין היוצר/סופר לקורא. האינטימיות יכולה להיות למנוף לקהל הקוראים לקרוא עוד ועוד ואף לעודד כתיבה ואמון ביכולתם לכתוב. הסופר, אשר מעביר בספר טלטלות, חוויות. היכרות אישית עם אותו כותב , מרגשת ומאפשרת גישה ישירה אל האמן עצמו. מלבד זאת, ספרות זו גאווה יהודית, יש לנו סופרים מצוינים חלקם בינלאומיים ואנשים מעריצים אותם ומעריכים אותם, כל שכן לפגוש אותם לשיח סופרים".

מה היחס של הרשת לתחום ספרי השירה

" ספרי השירה מאוד מוערכים ברשת.  לדוגמא נאווה סמל בספרה "מזמור לתנ"ך הספר הוא פרשנות מקורית ומודרנית לאירועים ולאישים בתנ"ך ונכתב כולו בחריזה וסמל נפגשת עם מעריצי השירה והפרוזה בסטימצקי" .

אלו שלושה ספרים היית לוקחת איתך לאי בודד ומדוע?

"קודם כל התנ"ך. הקסם בתנ"ך הוא שכל פעם שתקרא אותו מחדש הפרשנות שלך משתנה. הספר השני הוא  "מעוף העורב"  מאת ג'פרי ארצ'ר,

 ספר יפהפה שאני מוכנה לקורא שוב ושוב והייתי לוקחת אותו  איתי, והספר השלישי , הייתי לוקחת ספר בישול טוב כדי להיזכר באי בודד איך נראה אוכל".....

 

בסיום הראיון, היא מדגישה "אבל ובעיקר והרבה " אני אימא אוהבת, סבתא מאוהבת, המשפחה היא מרכז חיי מהם אני שואבת את ההשראה לפיתוח עסקיי".

 

 

 

 

 

logo בניית אתרים