צילום: אמיר כהן
אירוע השקה כותבת בצבעים של אור/ לאה מישור

באירוע ההשקה  של ספר השירה "כותבת בצבעים של אור"  מאת מונה ברק, שהתקיים ביום שני ה15 לפברואר בספריה המרכזית באשקלון נכחו למעלה מ100 איש.

. הערב נפתח בקבלת פנים חמה, חיבוקים ונשיקות, פרגון ותמיכה של קהל האורחים שכלל מורים , חברים ומשפחה תומכת והוגש כיבוד עשיר שהוכן על ידי אחיותיה המפרגנות של מונה, מכירת ספר השירים וכתיבת הקדשות . המשכנו את הערב באודיטוריום הספריה כשדקלה, הבת, מנחה בחן ובכישרון רב ונמרוד, הבן, היה אחראי על הסאונד וההגברה.
בזה אחר זה נשאו דברים וקראו משיריה המשוררת וחברתה אמירה הס, ראובן שבת עורך הספר, חברותיה אירית דגמי, מרגלית שחר, ועדי אביטל - רוזין וכמובן אחיותיה אהובה נודלמן ותיקי כהן שתיבלו את הסיפורים והשירים בזיכרונות מילדותם המשותפת. בין שיר לשיר הנעימה בשירתה הערבה הזמרת נטע גנון. הספר הוקדש לבעלה המנוח מאיר ברק ושירים רבים נכתבו עליו ועל השותפות שחלקו.
אני, חברותי המורות וכל מי שהיווה חלק בחייה במהלך השנים לא הופתענו מפרסום ספר השירים מאחר ובמהלך כל שנותינו נחשפנו לכישרון כתיבתה יוצא הדופן בנאומים שכתבה, בדרשות שנתבקשה לכתוב לאירועי שמחה ובשירים שכתבה ואליהם נחשפנו לא פעם.
נפלה בחלקי הזכות להימנות בין הקוראים בערב השירה ואני מביאה כאן קטע מדברי:
"סוגרים אנו מעגל של שנים בהם תמכנו והאמנו שיום יבוא ותממשי את חלומך לחלוק עם אחרים את כישורייך.
בשיר "לב" כתבת על לב רחב, שלם, מבין ושומע שבשמחה מתרונן ושר, ואני תוהה האם התכוונת לליבך שתמיד היה עבורנו רך וחם.
כל אחת מאתנו נכנסה לבית ספר אילנות עם תיק מלא חששות, ובמהרה גילינו שהתקבלנו לחיקה של משפחה חמה ואוהבת.
כשלבית הספר הגיעו ילדינו הפרטיים זכו בכל ביקור לחיבוקים, נשיקות וסוכריות. הכרת אותם בשמותיהם הפרטיים ואף לא שכחת לשאול לשלום הבעלים. בכל אירוע השתתפת בהתרגשות ושמחה והיית מעורה בחיינו הפרטיים כמו גם המקצועיים. נתת הרגשה שתמיד יש אוזן קשבת ויד מלטפת.
נוכחותך הייתה משמעותית בבית הספר והשארת חותמך בכל פינה , מהספרייה המהממת ועד לב המורות. 
יצאת לדרך חדשה, דרך שהמשיכה את ה"אני מאמין" שהנחלת בבית ספרנו : "אדם ראוי להיקרא אדם אם הוא מממש את תכלית בריאתו" (מרטין בובר). 
היום ממשת את חלומך ואנו מלאות הערכה והערצה על כך". 

logo בניית אתרים