שר מאהבה גדולה,   ראיון עם הזמר מני ג'ייקובסון /אמנון שלמון

 

ספר קצת על עצמך 

"התחלתי את דרכי בעיר הנוער ,כאשר יאיר קלינגר היה מורה שלי לפיתוח קול. ולמעשה זו  הייתה ההופעה הראשונה שלי עם השיר בת שבע שיצא לרדיו אבל לצערי לא הושמע".

 

מה היה שיא הצלחתך?

 

"לאחר הצבא נפגשתי עם מלחין בשם אריה פיין והתחלנו לשתף פעולה, התחלנו לאסוף חומר ואז בשנת 1985 שוחרר השיר אהבה אבודה שלמעשה פספסתי איתו  הופעה בתוכנית הטלוויזיה "להיט בראש" בגלל שהתוכנית יצאה לחופש אבל בפועל הייתי אמור להצטלם איתו כי השיר היה כ-6 שבועות במצעד והגיע למקום 18.מיד לאחריו שוחרר השיר "משחק באש" והפעם לקחתי אותו רוק כבד 48 ערוצים השיר הוקלט כולל להקת סקסטה בקולות רקע,השיר ברשת ג' לא הצליח ולעומת גלי צהל שידרו אותו אהבו אותו יותר.ואז שחררתי בשנת 1986 את השיר "חזק מהחיים" כאשר פה היה שיא ההצלחה השיר טיפס כל שבוע שלביים והגיע עד למקום השני ונתקע שם במשך שבועיים כאמור באותו שנה השיר "מערבה מכאן "של ריקי גל והשיר "חזק מהחיים" היה במצעד כעשרים ושבע שבועות במצעד רשת ג. העיבודים לשני השירים הראשונים היו שיכים לננסי ברנדס והשיר "חזק מהחיים" היה שיך לגרי אקשטיין ואז המשכתי איתו גם את השיר הבא פלא שגם הצליח במצעד והגיע למקום ה100 השנתי בעיתון להיטון דאז".

 

 

מה דעתך על האומנים הצעירים המופיעים כיום?


"ישנם אומנים צעירים חלקם מוכשרים אומנים שאני אוהב ומתחבר הם אביב גפן אסף אמדורסקי. דנה לפידות. ודוקטור קספר.

 

 

שמעתי שהייתי מקום ראשון אצל דידי הררי.ספר קצת מהחוויות

  

"בשנת 1987 יצאה תחרות אצל דידי הררי אז ברשת ג לתחרות להקות נוער ואחרי צבא.התחלתי לעבוד בתקופה ההיא עם להקה שקראו לה מטאור כאשר מאחורינו היחצנית סיניה מזרחי.  כאמור נגשנו לתחרות והשיר לקח מקום ראשון באותו השבוע מבין כמה להקות שהיו בתחרות.עם השיר "לב חם" שהפעם על העיבוד היה לא אחר מאשר יוגי גבאי כיום טכנאי ברדיו רשת ב..בשבוע לאחר מכן השתתפה גם הלהקה "שפיות זמנית" ולהם היה השיר "הקיץ האחרון" שלקח מקום ראשון בשבוע שלהם......יחד איתם הופענו לאחר מכן בפארק הירקון .

 

 

ספר קצת הגרופיות שלך ,שמעתי שאלפי נשים זוכרות אותך משנות ה-80?? בתשובה האחרונה תרחיב ותרשום שאישתך הגרופית מספר 1 שלך..

 

"בשנת 1987 במסגרת כתיבת שירים גם לאומנים בז'אנר המזרחי. באותה תקופה כתבתי לדורון מירן את השיר  "המזל לצידך" וגם לגקי מייקה את השיר "לילה של שלכת" שאותו הייתי אמור למסור לו בערב ההופעה בקרית אונו ביום העצמאות ולמעשה לא הייתי אמור להופיע שם בכלל ואז קרה הדבר ג'קי מייקה סיים את ההופעה שלו ולהקת משינה היו אמורים להגיע מהדרום מהופעה בינתיים 4000 איש מחכים ,חבר שלי שהיה שם שאל אותי אם אני רוצה להופיע אמרתי לו ללא  כל היסוס ודאי אך אין לי פלייבקים ואז שלף קלטת עם כל הפלייבקים שלי והביא אותי לאחראי של המופע חבר שלי כבר הספיר לומר לו שיש לי שיר במקום השני במצעד העברי אך קצת היסס אבל אמר לי שמע אני לא מכיר אותך תעלה ל2 שירים ואז אעשה לך סימן אם להמשיך או לרדת וכך היה המשכתי לשיר כחצי שעה הקהל יצא מגדרו זיקוקים עפו עלי הגדרות מסביב החלו לנוע ימינה ושמאלה ממש אוירה מחשמלת.ואז סיימתי להופיע ומעריצה מהקהל מסרה לי פתק ובו מספר טלפון שלה . המעריצה הזו היא כיום היא אשתי היקרה חני".

 

 

 

איך הגענו למצב כל כך קשה  שאומנים  חשובים למוזיקה העברית, כמו גבי שושן מתאבדים?

 

 

"במקרה הזה של גבי שושן הוא היה חבר שלי טוב היה בביתי והיינו גם מופיעים ביחד גבי היה אדם טוב ורגיש מאוד היה נפגע מאוד מהר מכל דבר היה מספר לי שקשה לו ברדיו לא משמיעים אותו כבעבר לצערי גם הקהל הגדול עזב אותו ולא בא לפרגן לו בהופעות שלו להזכירכם גבי היה ממלא אולמות בתקופת השיא ואז עזב את הארץ ל-10 שנים. הקהל שכח אותו ושגבי חזר הוא פשוט נקלע לבעיה שלא היה לו קהל..וזה למעשה מה שהביא אותו להתאבדות הקשה אסור שדבר כזה יקרה התקשורת גם לא עזרה מספיק ואז הגיע למצב שלא היה לו מה לאכול ומצבו רק החמיר מיום ליום".

 

 

ספר על שיתוף הפעולה עם אהוד מנור 

"לפני כשנה התחלתי באיסוף החומר לאלבום שלי ואז פגשתי את רובי ראובני המפיק המוזיקלי שלי ועבדנו ביחד כאשר היה חסר לי שיר אחד לסיום האלבום ואז  הוא אמר לי תכנס לארכיון שלי ותחפש שיר בין לבין קלטתי שיר מאוד יפה שתפש אותי מהר לאחר בדיקה לעומק מסתבר שהשיר הוא של אהוד מנור זכרונו לברכה.....למעשה פה נסגר המעגל ואספר למה :לפני כמספר שנים פגשתי את עופרה פוקס אלמנתו של אהוד בזיכרון יעקוב ואז התחלנו לדבר ואמרתי לה חבל שלא יצא לי להקליט שיר של אהוד מנור פשוט לא יצא והיא השיבה לי אולי עוד יצא לך להקליט שיר שלו אמרתי לה שאני פרשתי מהשירה ואמרה לי למה ממש חבל וכך נפרדנו כיום אני בקשר איתה סיפרתי לה על הקמאבק שלי למוזיקה מאוד שמחה לשמוע את השיר ירח יקר ומאוד התפעלה מהעוצמה והכוח שאני נותן לשיר הזה וכך סגרתי מעגל".

 

 האם אתה גם כותב?

 

"כן אני גם כותב שירים כמו שצינתי מיקודם כתבתי כמה שירים לאומנים בעבר כמו דורון מירן.ג'קי מייקה יוני שי ואחרים

 

 

 

 

מה אתה מאחל לעם ישראל ולמשפחתך ולך אישית

 


"אני מאחל לעם ישראל שיבוא השלום בינינו לבין שכנינו ולי כמובן הגשמת החלום שלי להופיע בכל מקום בארץ להמשיך להוציא אלבומים כי תמיד בסוף ההופעה באים אליי אנשים ומתפעלים מהשירה שלי ואז מתחילות השאלות מאיפה אתה ולמה אנחנו לא מכירים אותך ואתה שר דומה לזה ולהוא ושר יותר טוב מההוא באמת מחמם את הלב לקבל פידבקים כאלה מהקהל".

logo בניית אתרים