אירוע התרמה עבור הקרן לצנחנים

ביום שלישי 31 לינואר 2016  נערך אירוע התרמה ל"קרן הצנחנים – החברים של אבא".

העמותה, ששמה המלא הוא "הקרן לטיפול במשפחות חללי הצנחנים", היא שילוב של שתי עמותות שהתאחדו:  "קרן הצנחנים למען ילדי הנופלים" שהוקמה לאחר מלחמת ששת הימים, ו"הועדה לטיפול במשפחות חללי הצנחנים" שהוקמה לאחר מלחמת יום הכיפורים. החברים בעמותות ליוו את משפחות החללים על ידי ביקורים, מתנות יום הולדת וקשר אישי. הפעילויות המרכזיות (קייטנות וטיולים) קוימו במשותף. בשנות ה-80 הוחלט לאחד את שני הגופים לעמותה חדשה בשם - "הקרן לטיפול במשפחות חללי הצנחנים" או בקיצור "קרן הצנחנים".

חברי הקרן, הקוראים לעצמם "החברים של אבא", מלווים את המשפחות במשך כל השנה על ידי ארגון טיולים, הענקת מתנות יום הולדת לכל ילד, שמירה על קשר אישי קבוע באמצעות איש קשר קבוע המוצמד לכל משפחה. בנוסף הקימה הקרן מערך מדריכים קבוע לקבוצות הילדים המלווים אותם בכל הפעילויות מיום ההצטרפות ועד הגיוס לצבא. לטיולי האימהות גובש גרעין קבוע של מדריכים ומלווים.

באירוע ההתרמה נכחו כ-200 אורחים, מכובדים ופעילים של העמותה והוא נערך באודיטוריום של בניין אלהמברה המחודש, שנתרם על-ידי המרכז לסיינטולוגיה ישראל. את האירוע הנחה איש התקשורת יגאל גורן, גם הוא צנחן וחבר בוועד המנהל של הארגון. יו"ר הקרן, ד"ר מתי עצמון, נשא דברי ברכה, הציג את הפעילות והודה לקהל הרב שהגיע. לאחריו נשאה דברים העיתונאית והסופרת ליהיא לפיד, אשר קראה קטע מרגש פרי עטה על אנושיות, אובדן ותקווה. בין המכובדים שנכחו באירוע ראוי לציין את חבר הכנסת מטעם מפלגת העבודה ויו"ר ועדת הכלכלה מר איתן כבל, צנחן בעצמו בשירותו הסדיר ובמילואים.

התכנית האומנותית כללה את זמר הטנור הבינלאומי גבי שדה, שהקסים את הקהל בביצוע מרגש ובלתי נשכח של קטעים מתוך המופע העכשווי שלו "מבת-ים ללה-סקאלה – סיפורים אישיים וקטעים מוזיקליים ממעברת בת-ים ללה-סקאלה, מילאנו", ולסיום הערב עלתה לבמה הקומיקאית הנצחית יעל קפיטולניק, שנתנה הופעת סטנד-אפ מוצלחת ביותר והשאירה את הקהל עם חיוך ענק. תודות רבות גם לשלושת האקורדיוניסטים מן השורה הראשונה, הבוסתנאים, אשר ביצעו מחרוזת שירי צנחנים וליוו את הקהל בשירה בציבור בתחילת האירוע ובסופו. כל האמנים המוזכרים תרמו גם הם את הופעתם ללא תשלום.

מחוץ לאודיטוריום הוצבה תערוכת אמנים הקשורים לקרן הצנחנים, וההכנסות ממכירות הציורים נתרמו גם הן לקופת הקרן. תודות מיוחדות מגיעות לצוות שהגה את האירוע ויצר אותו יש מאין – סגן יו"ר קרן הצנחנים, מר גדי רטר, מזכירת הקרן עדיה כהן שקולניק, חברת העמותה בתיה גזית, אשר כאמור גם הציגה מיצירותיה, אלי רובין, אסתר ארז וגב' זהבה שחם, שהקדישו את זמנה ומרצה להפיק את האירוע בהתנדבות מלאה.

כתב: גיא מרום 

logo בניית אתרים