מלחמת הכוכבים  7 הכוח מתעורר במאי: ג'יי. ג'יי. אברהמס
שחקנים:האריסון פורד, קארי פישר, מארק המיל,ג'ון בוייגה,דייזי ריילי, אדם דרייבר 

גילוי נאות- את הסרט הראשון בסדרת "מלחמת הכוכבים" אהבתי יותר מכל הסדרה.

באופרה הקולנועית היפה ההיא , היו כמה וכמה רגעים בלתי נשכחים, נצחיים, של פעלולים טכניים מופלאים שמעולם לא נראו קודם לכן על המסך הגדול. מאבק הירואי, מיתי ומיסטי כאחת בין טוב ורע. חופש בחירה מול אילוצים וקונפליקטים של בחירה בין מעשה מוסרי למעשה לא מוסרי ובעיקר גיבורים על אנושיים .כולם גדולים מהחיים.

מאז נעשו כבר שישה סרטים, כולם לדעתי פחות טובים מהראשון.

במציאות של הקולנוע בימנו, מלחמת הכוכבים 7, עלה מדרגה הרבה באיכות הצילומים, בוירטואזיות של המשחק, במסרים קצרים, דינמיים וחדים על הסרטים הקודמים

אבל הסרט, הסרט עצמו, חוזר לאיזו חד- מימדיות מסוימת שאפיינה את סדרות קומיקס טובות ויפות אבל שהן לא עם ערך רב באמת. בסרט שלפנינו בשונה מקודמיו הגיבורים הראשיים הם בחורה צעירה ובודדה, בשם ריי בעלת כוחות על שאותם היא מגלה במקרה. מורד שחור, כרזימטי וזריז בשם פין, וגיבור נבל, גנרל צבא האופל, שיש לו קרבה משפחתית מביכה עם גבורי העבר האן סולו והנסיכה ליאה.

כולם כאחת, מבקשים להגיע לגיבור העל של הסדרה לוק סקוייקר ובדרך יש כל מיני מהמורות, קשיים, מאבקים פנטסטיים מיסטיים ומיתולוגים בין טוב לרע.

עד לנצחונו הכאוב מאוד, בינתיים של הטוב על פני הרע

באופן אישי התרגשתי לראות על המסך את פניהם הקמוטות של האריסון פורד, קארי פישר והשחקן ששיחק את לוק סקוויקר. הבשלות הטיבה איתם ועם משחקם.

זוהי נקודת אור גדולה מאוד, בסרט יפה ומהוקצע מאוד. אבל שבלוני לא במעט בחלקיו הרבים

נקווה כי השתפרות אמיתית תגיע במלחמת הכוכבים מספר 8. אני מצפה כבר בקוצר רוח.

כתב: ראובן שבת 

 

logo בניית אתרים