סבא בהפרעה   DIRTY GRANDPA (ינואר 2016) במאי: דן מיור

 שחקנים: רוברט דה נירו, ז'אק אפרון

למחרת מות אשתו מסרטן, מבקש סבא דיק קלי (רוברט דה נירו) שנכדו, ג'ייסון קלי (ז'אק אפרון) יסיע אותו למפגש חשוב עם חבר מהצבא, מאחר ואין הוא נוהג. למרות התנגדותו של הנ"ל, העומד באמצעיתן של הכנות לחתונה עם כלתו המכובדת, מצליח דיק, בטוענות אלו או אחרות, ובעיקר בסחטנות רגשית לא קטנה, לגרור את נכדו להרפתקאה הבלתי צפויה. בפשטות בוטה למדי, מסביר הסבא כי לאחר כ-15 שנות "התנזרות מינית", כל שאיפתו להחזיר לעצמו את עלומיו על ידי כיבוש נערת קולג'.
תוך שנכדו "עורך הדין המכובד" מזדעזע כל פעם מחדש מדרגת מה שנראה כחוסר מוסריות מוחלטת, אט אט מתערבל האיש לתוך חינו וקיסמו של הסבא שמנוי וגמור עימו לנצל את שארית חייו בכל מנעמי החיים מהם נמנע על פי הציפיות שהסביבה ציפתה ממנו. הוא מציב בפני נכדו – ששאף בצעירותו להיות צלם NATIONAL GEOGRAPHIC את המציאות בה הוא חי – את השעמום האריסטוקרטי של אורח חייו הצפוי לעומת האפשרות של מרדף אחר חלומות, הבחירה החופשית של נהירה אחר צו ליבו, בהחלטה לא לתת לנכדו האהוב לעשות אותה טעות שעשה בעצמו.
הסרט מלא סיטואציות קומיות (כיאה לקומדיה בה מככב שחקן ענק כמו דה נירו), ביניהן לא מעט גסות על סף הוולגריות, מעוררות כבוד רב לשחקן הלא צעיר הזה שמפגין אנרגיות של אדם צעיר וכמובן מאד מצחיק.
הסוף הוא כמובן HAPPY END לאופטימיים שבינינו.
טוב שהסרט מוגבל לגילאי 16  פלוס שהיו אולי מפספסים את הפילוסופיה הנפלאה והלקח הנכון של הסרט.
מומלץ מאד לקהל היודע מהו צחוק בריא על החיים ותהפוכותיהם וכמובן לאוהבי רוברט דה נירו.

כתבה: גבריאלה 

 

 

 

 

logo בניית אתרים