אירוע טקס הענקת פרס לנדאו של מפעל הפיס

ביום שני, ה19 לינואר 2015 התקיים במרכז "נא לגעת" טקס פרס מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים על שם לנדאו לשנת 2015, בהנחיית לוסי אהריש. הפרס היוקרתי הוענק זו השנה ה- 14 והוא מחולק לתחום האמנויות ולתחום המדעים והמחקר.  

השנה נבחרו 12 זוכים - 6 מתחום האמנויות ו- 6 מתחום המדעים והמחקר.

סך שווי הפרסים הוא 1.2 מיליון ₪,  כל זוכה יקבל 100 אלף ₪.

 

פרס מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו הוענק לאמנים וליוצרים בעבור פעילות אמנותית מצטיינת ואיכותית מהתקופה האחרונה, בעלת תרומה והשפעה משמעותית לתרבות ולאמנות בישראל. 

 

הזוכים בפרס מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו לשנת 2015 הם:

  1. רון עמיר בתחום אמנות חזותית (צלם).
  2. 2.      אנסמבל סולני תל אביב בתחום מוסיקה קלאסית (הרכב כלי מבצע קבוע).
  3. 3.      יותם ראובני בתחום שירה.
  4. 4.      גלעד כהנא בתחום מוסיקה ישראלית (יוצר).
  5. 5.      הלל קוגן בתחום מחול (יוצר).
  6. 6.      פרופ' יוסי יזרעאלי בתחום תיאטרון (במאי).

 

יותם ראובני בתחום שירה

שמות השופטים: פרופ' אבנר הולצמן, הדסה וולמן, בלהה בן אליהו

חולייה משמעותית בגוף השירה והפרוזה העברית. החל מספריו המוקדמים, כותב יותם על חייו האישים, בטבעיות ובלי צעקת מחאה ובכך נתן קול לקהילה אשר שנים רבות לא היה לה קול ולקוראים לא מעטים היצירה שלו היא טקסט מכונן.

 

גלעד כהנא בתחום מוסיקה ישראלית (יוצר)

שמות השופטים: עברי לידר, יורם רותם, בן שלו

אחד הקולות היצירתיים המיוחדים והמעניינים ביותר במוזיקה הישראלית. ככותב טקסטים פיתח שפה ייחודית ומזוהה, שחורגת מהתלם הקונבנציונלי, הולכת לעיתים למחוזות הנונסנס, לא מפחדת להשאיר בשירים סימני שאלה ומסרבת להגיש למאזין את המסר עם כפית בפה. מקפיד להתנסות ולהתחדש, נע בחופשיות ובכישרון בין רוק למוזיקה אלקטרונית ומפגין שליטה מרשימה בממד הקצבי, שהמוזיקה הישראלית ככלל נוטה להזניח.

 

 

 פרופסור יוסי יזרעאלי ,שמות השופטים: אופירה הניג, מאיה ערד, נאוה צוקרמן

יצירתו מהדהדת בעולם התיאטרון. דמותו כאיש תיאטרון שנוי במחלוקת מזינה במשך שנים רבות את הדיון והוויכוח בשדה התיאטרוני ודורות רבים של שחקנים ובימאים מושפעים מיצירתו, פעולותיו, בחירותיו, השקפתו ומחאתו. אנו מוציאים את תהליך החיפוש שלו כמנוע שמשפיע ישירות ובעקיפין על כל השדה התיאטרוני בארץ. יצירתו נעה בין החדשנות לקלאסי, בין האנרכיזם לממסדי.

 

כתב: אמיר גלעד 

logo בניית אתרים