צילום: אירית סלע 

אירוע  שירי אהבה וארוטיקה  בבית הסופר
 ערב בנושא שירי אהבה וארוטיקה התקיים בבית הסופר בתל-אביב בתאריך 14.1.2016, בהפקתה ובהנחייתה של מרינה ליאם מנשרוב.

פאנל השירה הראשון כלל את המשוררים יעקב ברזילי, יחיאל חזק וצדוק עלון. המשורר יעקב ברזילי קרא את השיר, שייצג את ישראל בפסטיבל הבינלאומי בבודפשט בשנת 2000 - "אשת הפונדקאי ובתו", ואת שירו "קשר השתיקה" תוך התייחסותו לכך שהאהבה נמצאת בהסתעפויות רבות, לדוגמה אהבה בין דורית, ולא רק במישור הזוגי.

המשורר יחיאל חזק קרא את שיריו "על תעלות עורך" ו"מחווה לאבא". לדברי חזק בכל שיר אהבה יש כפיפות לחוקים מסויימים אירוטיים - גם התפשטות וגם התכווצות, והדבר הודגם על ידי חזק בשירו הנפלא של נתן אלתרמן "חיוך ראשון".

המשורר צדוק עלון קרא את השיר "עשייה נכונה" ואת השיר "אף על פי שהיה נשוי". לדברי עלון היחידה הבסיסית שקיימת בעולם היא לא האדם הבודד אלא המערכת הזוגית, במובן של זוג, של ארוטיקה ואהבה.

פאנל השירה השני כלל את המשוררים צביקה ניר, יעל זילבר כהן וורדה שפין-גרוס.

צביקה ניר קרא את שיריו "נעוץ" ו"אצבע", יעל זילבר כהן קראה את שיריה "אאורידיקה שוברת שתיקה" ו"גילוי" וורדה שפין-גרוס קראה את שיריה  "מקודשת" ו"תיקון".

בנוסף לשני הפאנלים עלו על הבמה לקרוא משיריהם, המשוררת שרה אהרונוביץ קרפנוס שקראה את שיריה "צעידה בצוותא" ו"איהובים", המשוררת אביבית חזק שקראה שני שירים מתוך "שיר השירים"-מחזור שירים, פסוק ח' ופסוק יד', והמשוררת שושי קלאס שקראה את שיריה "גרפיטי" ו"משאלה".

את הערב ליווה באתנחתאות מוסיקליות היוצר והזמר יוני גבריאל שבחר לשיר את "רומיאו" של צרויה להב ויהודה פוליקר, "אהבת נעורי" של שלום חנוך ו"אח מילת מפתח" של אהוד מנור ויהודה פוליקר, כשהקהל הרב שנכח באירוע מצטרף לשירתו.

השיח, שנושאו שירי אהבה וארוטיקה, יצר ערב שירה מעניין ומהנה.

 

כתבה: ורדה אליעזר

 

logo בניית אתרים