פתיחת המרכז לסיינטולוגיה בכרמיאל, בצפון

כ-150 אורחים, בהם פעילים חברתיים, אנשי חינוך, מנהיגי דת ומכובדים מכל קצוות הארץ, ביום שבת 9. לנובמבר  ברח׳ החרושת 49 בכרמיאל כדי לחגוג את פתיחתו של המרכז החדש לסיינטולוגיה עבור תושבי הצפון.

המרכז יספק קורסים בסיסיים וייעוץ אישי להתגברות על מחסומים אישיים להצלחה לתושבי האיזור, ויהווה גם מקום בו יוכלו פעילים ומתנדבים לקחת חלק בפעילויות הרבות שנתמכות על-ידי ארגון הסיינטולוגיה לשיפור חברתי - בין אם בתחום חינוך למניעת שימוש בסמים, מניעת אלימות,  חינוך לערכי זכויות אדם ועוד.

 

בטקס הפתיחה המפואר השתתפו דוברים מדתות וקהילות שונות, ייצוג הולם של קהילת צפון ישראל המגוונת. את האירוע כיבד בנוכחותו כבוד השייח חוסיין לביב אבו-רוקון, יו״ר הנאמנים הדרוזים ומייסד העמותה לשימור המורשת הדרוזית, אשר יזם את הפעילות המשותפת הראשונה של העדה הדרוזית עם תנועת הסיינטולוגיה בארץ. לאחר שנשא דברים עלה לבמה מר מוחמד אבואלהג׳ה, האחראי הארצי על מתנדבי הנוער העובד והלומד במגזר הערבי, וסיפר לקרואים על הפעילות למניעת שימוש בסמים אותה הוא מוביל בעיר טמרה יחד עם נציגי התכנית ״עולם ללא סמים״ אשר נוסדה על-ידי סיינטולוגים. לסיום עלה לדבר מנכ״ל המרכז לסיינטולוגיה ישראל, מר שלומי לייבוביץ׳, אשר בירך את פועלם של היוזמים והמקימים של המרכז ואיחל להם, ולכל תושבי הצפון, הצלחה תוך שימוש בכלים שעכשיו זמינים עבורם בכרמיאל.

 

שייח אבו-רוקון סיפר לקהל כיצד בחן וחקר תנועות רוחניות ופילוסופיות דתיות בכל רחבי העולם וכיצד נתקל במסעותיו בסיינטולוגיה והוקסם מהתנועה, מהחברים בה ומסיפור חייו של מייסדה - הפילוסוף והחוקר ל. רון האברד. הוא המשיך ותיאר את ההיסטוריה הארוכה של העדה הדרוזית מתחילת דרכה ואת הקוד המוסרי שלה - קוד התנהגות אשר שם דגש על אומץ, יושר, שיוויון ותמיכה בשיפור כל מדינה בה הקהילה יושבת - והדגיש את הדימיון שהוא מוצא בין שתי הקהילות והפילוסופיות. 

 

״מאז המפגש הראשון שלי עם חלק מצוות המאמינים בתורתו של רון האברד״, אמר השייח המכובד, ״המשכנו להכיר עוד ועוד סיינטולוגים חביבים ונלהבים לתקן את העוול השלילי המתפתח ומסכן באי עולם באשר הם, ומתארגנים ומתאמצים לשפר את פני האנושות בקהילות השונות בארצות העולם בחמשת היבשות. ומאז אני שואב חוכמה ומקדם את הפצתה בעולמי שבו אני נמצא בארץ ובחוץ לארץ - תורה של טוהר שלא זנחה ולו שעל אחד החוסם והמפריע לחיי האדם הרוצה להתקדם ולהתיידד על הבריות״. הקהל, בחלקו הגדול חברים פעילים בקהילה הסיינטולוגית, התרגש במיוחד כשהשייח הצהיר: ״רון האברד וממשיכי דרכו, עליהם יסופר כי הם עושים הכל בכדי להמחיש ולהשריש כי בני האדם נולדים שווים ובני חורין ... דברים מהדהדים ורבי משמעות עבורנו בני הדת הדרוזית, שבניה רוצים להיות שווים לכולם בכל״.

 

מר מוחמד אבואלהג׳ה פתח בדברי תודה ואמר, ״בשמי ובשם תלמידי ובני הנוער בחברה הערבית בכלל ובטמרה בפרט אני מברך את תושבי הצפון על פתיחת המרכז לסיינטולוגיה בכרמיאל. אנו פה יהודים וערבים מכל הארץ, בני כפר ועירוניים, מתכנסים בטקס חגיגי זה, עם הבדלים שונים שמבדילים בינינו. אבל מטרת העל של האנושיות היא חברה יותר טובה, חברה ללא פשע, חברה שחבריה חופשיים לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר, ודווקא היא זו שמאחדת אותנו כאן״.

 

הוא המשיך בתיאור של הפעילות בטמרה: ״ישנן כל מיני תוכניות שפועלות ללחימה בסמים, אבל ההבדל בין התוכנית שלנו לשאר התוכניות הוא הכלים עצמם והשייכות הטמונה ברוח ההתנדבות. אמרתי את זה ואגיד עוד פעם: בואו ותלמדו מהמרכז לסיינטולוגיה איך משנים את החברה.״ בנקודה זו הכריז: ״השימוש בסמים (בטמרה) ירד ב-70 אחוזים מ-2008 עד היום, וזו בדיוק התקופה שהתוכנית התחילה בטמרה... הפעילות שלנו ביישוב העלתה גם את רמת החיים והמודעות לנזקי הסמים וכך הבאנו את השינוי - וכך גם נבנה את הגשרים לעתיד שלנו, תוך אמונה בתקווה לשינוי אמיתי. כל התודות וההערכות להנהלת המרכז לסיינטולוגיה. ברצוני להודות לכם על הפעילות החשובה, תודה מכל הלב על הנתינה והדאגה שלכם כלפי ילדינו. בזכותכם התכנית פרוסה היום בכל העיר, וזה מה שמחזיר אותנו למטרתנו הכללית – חברה טובה, חברה אמיצה, חברה דואגת ונאמנת.״

 

שלומי לייבוביץ׳, מנכ״ל המרכז לסיינטולוגיה בתל-אביב, סיכם את הטקס בציון לשבח של אלה אשר יזמו והקימו את המרכז החדש:

 

״אורחים יקרים, זהו יום מיוחד במינו עבור כולנו. המרכז הזה מהווה עבור העיר כרמיאל והצפון בכלל, ציון דרך, סמל לתקווה ועתיד טובים יותר... ייחלנו למרכז כזה במשך שנים רבות והנה הוא נפתח.״ לאחר שהודה לכל אחד מהחברים המייסדים של המרכז החדש, לייבוביץ׳ הוסיף: ״סיינטולוגיה הינה בראש ובראשונה גוף של ידע, ידע אמיתי שימושי ומעשי על החיים. הידע הזה נועד לכולם. וכפי שמר ל. רון האברד ציין לפני שנים רבות, לאף אחד אין מונופול על הידע או על החכמה והיא נועדה לכל מי שחפץ לקבלה... מרכז זה נועד לשרת את כולכם ואת כל תושבי הצפון. סיינטולוגיה מאמינה באדם באשר הוא ועקרונות הסיינטולוגיה דוגלים בכך שלכל אדם מגיעה הזדמנות שווה - הזדמנות ללמוד, להבין, להתקדם ולהצליח בחיים.״

 

תנועת הסיינטולוגיה, אשר פעילה בארץ כבר 40 שנה, פתחה לפני כשנה את המרכז הארצי החדש שלה ביפו, בתיאטרון אלהמברה המשוחזר, והמרכז בכרמיאל הוא המרכז המקומי הראשון שנחנך מאז.

 

 

 

טואול - בניית אתרים