למען  זכויות אנוש

ועדת האזרחים לזכויות האדם נוסדה ב 1969 על ידי ארגון  הסיינטולוגיה הבין- לאומית ופרופסור לפסיכיאטריה  בדימוס תומאס זאס, על מנת לחשוף ולחקור פגיעה בזכויות האדם על ידי פסיכיאטרים, וכדי לנקות את שדה בריאות הנפש. כיום, הוועדה כוללת למעלה 300 סניפים ב 45 מדינות.  חבר היועצים שלה כולל רופאים, עורכי דין, אנשי חינוך, אומנים, בעלי עסקים ונציגי ארגונים לזכויות אדם וזכויות האזרח.

 

חברי העמותה עושים זאת באמצעות:

 1. העלאת המודעות הציבורית:   א. להפרות זכויות אדם. ב. לזכויות האזרחים בתחום בריאות הנפש.

2. תיעוד מקרים על פי חוק.

3. חשיפת מפרי זכויות אדם.

4. הבאתם של  מפרי זכויות אדם למשפט.

5. שינוי חקיקתי לרווחת זכויותיהם של אנשים הזקוקים לשירותים בתחום בריאות הנפש.

 

בעוד ש- CCHR אינה מספקת יעוץ רפואי או משפטי, היא פועלת באופן  צמוד עם רופאים ותומכת בטיפול רפואי, אך לא בטיפול פסיכיאטרי,  CCHR מטפלת בראש וראשונה בהונאה שהפסיכיאטריה מבצעת בכך שהיא משתמשת באבחונים שאינם מבוססים על קריטריונים מדעיים או רפואיים.

 

CCHR הובילה למאות רפורמות באמצעות מתן עדויות בדיונים בבתי משפט, יזמה שימועים ציבוריים בנוגע למעשים פסולים של פסיכיאטרים, ועובדת בשיתוף עם אמצעי התקשורת, המשטרה ופקידי הממשל במדינת ישראל.

 

"עמותת מגן לזכויות אנוש" קימת כ 19 שנים בארץ ופעלה רבות כפי המתואר לעייל בהצלחה רבה.

 

חברי העמותה הצליחו להעביר בכנסת שני תיקוני חוק חשובים, בשנת 2004 , הראשון הוא חוק "איסור קיום יחסי מין בין מטפל למטופל", פסיכולוג,  פסיכיאטר או עובד סוציאלי שיקיימו יחסי מין עם מטופליהם במשך הטיפול, יהיו צפויים לעונש מאסר של עד ארבע שנים.

 

תיקון חוק נוסף  עבר ב 9 למרץ 2004 הוא: חוק למינוי סנגור ציבורי לכל מאושפז בכפיה, זוהי פריצת דרך שאחראי לה ח"כ אופיר פינס, שזכה לתמיכת הממשלה.

 

 

חפש באתר
טואול - בניית אתרים