מאמר:
חמלה מיוחדת במינה/ ענת גרי לקריף 

חמלת אשת העורב  -  ספר השירים של חגית מנדרובסקי 

 

חגית מנדרובסקי, משוררת מקריית ביאליק, פרסמה לאחרונה ספר שירים בשם 'חמלת אשת העורב'.

 

לא בכדי בחרה חגית לשלב בשם הספר את שמו של העורב, הנחשב לאחד העופות החכמים בטבע וידוע כמי שניחן באינטליגנציה גבוהה במיוחד.

 

כך, קובץ שיריה, שראה אור לראשונה בספר,  מאופיין אף הוא באינטליגנציה רגשית גבוהה והוא מעיד, בין היתר, על נפש סוערת שטלטלות החיים לא כיבו בה את התקווה.

תמצאו בשירים ביטויים לרגישות מעוררת השתאות לצד אומץ לב בו ניחנה המשוררת.

אומץ המאפשר לה לעמוד איתן, להישיר מבט ולהתמודד עם קשיים. היא נוגעת בנחישות מעוררת השתאות בקרביה של האמת האישית ויש לה צורך לומר את האמת הזו ללא כחל וסרק.

הוסיפו לכל זאת חמלה אינסופית השלוחה אל כל מי שחייו נגעו בחייה של המשוררת ותקבלו תבשיל עסיסי ומעורר תיאבון במיוחד.

הקורא בספר, מוזמן לצעוד בדרכה של חגית, והיא מצידה בוחרת להוליך אותו במשעולי חייה המורכבים מאינספור חוויות. חלקן מטלטלות, אחדות מעוררות את הדמיון ויש ביניהן כאלה שתעצורנה בך את הנשימה ובכל זאת לא תוכל להפסיק לקרוא .

עד שתחמול עליך אשת העורב ותוביל אותך אל חוף מבטחים, אל התובנות אותן רכשה במהלך חייה, אל גילויי הלב והנפש שהם דרכה הייחודית של חגית ללמוד את עצמה.

 

מבין השורות נחשפת אישה חזקה, כזו שלא תניח לעבר לחבל בעתיד, מפיקה מניסיון הילדות את התבונה הדרושה על מנת להתבגר ולהתגבר ובכל העוצמה האפשרית חוגגת את האימהות החבויה והמתעוררת בה לחיים.

'חמלת אשת העורב', ספר שירים חזק ומטלטל, מואר ומלא חמלה.

 מומלץ לקריאה לכל אישה המאמינה שיש לה זכות לחיות את חייה, לחוות אותם ולהיות בדיוק מה שהטבע הועיד לה – חזקה ייחודית ומיוחדת.

 

טואול - בניית אתרים