בין 20 ל40 - השקת האלבום השני של שחר כהן / ראובן שבת

 


 

מופע ההשקה (ובעצם טרום השקה, האלבום ישוחרר הקיץ) של אריך הנגן –"20/40", של הזמר  והיוצר המוזיקלי שחר כהן עמד השנה גם בסימן הולדת בנו. השמחה הכפולה הזאת בוטאה היטב ויפה בערב המאוד מוצלח שהתקיים בבית היוצר , ביום חמישי ,17 ליולי.

הקהל שהגיע להשקת האלבום נהנה מכל שיר ושיר. מאיכות הביצוע, מרמת העיבודים המוזיקליים הגבוה מאוד, ומהשילוב המיוחד שבין הקולות של שחר כהן ואורחיו: הזמרת והיוצרת המוזיקלית שפרה פרץ והזמר הותיק , ממייסדי להקת האריות וסולן הצ'רצ'ילים -דני שושן, אחיו של גבי שושן ז"ל.על הבמה הופיעו גם נגנים מעולים בעלי יכולת וירטואזית של נגינה, ושילוב מרשים בין רוק אנרגטי לפולק ואלמנטים אתניים ששורשם במוזיקה הערבית:

מושיקו ג'יואן כנר האנדלוסית של ירושלים, טל בביצקי הפסנתרן (שמלווה גם את דפנה ארמוני, המשתתפת באלבום של שחר בבלדת אהבה יפה, "להיות איתך"), גיל מאיר בחשמלית, אילן רביבו בבס, ליאור זוסייב (עמיר בניון) בתופים וכלי הקשה ושחר עצמו בנגינה מצוינת על גיטרה אקוסטית וחשמלית.

שחר כהן, שאחראי על העיבודים באלבום החדש הטיב גם בביצועים בשירים עוצמתיים ונוגעים במיתרי הלב כמו-"עיר זרה", בראשית" (ביצוע של שחר לקלאסיקה של גבי שושן, אחיו של גבי שבעקובתיה נוצרה היכרותם), ולהיט אלבום הבכורה שהפך לסימן ההיכר של שחר,  "סולו עראק", שזכה לביצוע מיוחד עם הזמרת - יוצרת שפרה פרץ בעוד ומאהוול. וגם ביצוע מופלא ומיוחד ,דואט בלתי נשכח עם דני שושן, לשיר When You're gone משולב עם גרסתו העברית הידועה –"אחינועם". שיר שהחזיר בזמן למיטב הרוק הישראלי בימיו הראשונים, וכמו עלה שוב ממשא השנים הרבות שחלפו מאז , לאוזניו של קהל צמא לאיכות.

המופע המלא - באדיבות ערוץ היוטיוב של שחר כהןשירים נוספים שהתבלטו במופע היו "חייב שיהיה שוב שמח" המרגש שכתב רועי יבין ז"ל, ומביא את סיפורו האישי וזה שלא אהובה עוזרי, "אל תאבק באבק ילד" שממשיך את הקו המחאתי אלבום הבכורה של שחר, אם כי גם לו יש פן אישי בפניה הישירה, ספק לילד, ספק לעצמך, "עיר מקלט" שהביא את המופע לאנרגית שיא – רגע לפני ההדרן  בו בוצע בשנית "כל עוד נפשי" (הסינגל החדש עם אנרגיות הרוק והמקצב המזרחי המקפיץ, שכתב המשורר והפזמונאי המצליח אלי אליהו).


האווירה החמה מאוד, סחפה את הקהל , אבל העראק שחולק בנדיבות  הצליח לצנן את הצמא והוסיף נופך חשוב וצבעוני למופע.  בסיכומו של דבר בלטה היטב במופע הזה הבשלות המתקדמת של שחר כהן. ביצועים מלאי חן ובטחון על הבמה, איכות שירה ונגינה גבוהות, ובעיקר כמדומני רמה גבוהה מאוד של עיבודים מוזיקליים לשיריו ושירים נוספים.


עם הבשלות הזאת, שחר כהן, זמר ויוצר רוק ישראלי חשוב, יגיע ובצדק, רחוק במעלה המוזיקה הישראלית הטובה באמת.


 
     
גלריית תמונות מההופעה (לחצו להגדלה). צילום: עמי ורדימאת: ראובן שבת - משורר, סופר ואיש תרבות, בעלים של אתר בכיוון הרוח

לתגובות/פניות למדור המוזיקה:  https://www.facebook.com/shaharole 

לכתבות נוספות במדור המוזיקה של בכיוון הרוח לחצו כאן

logo בניית אתרים