פורום קוראים
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[ אורח ] אורנה
  ספר הידע כת מסוכנת !!!   15/07/2014 22:47 

הצטרף בתאריך :

ז- ה - י - ר -ו -ת !!!!!!!!!!!!! "ספר הידע" הינו כת מסוכנת וחדשה בישראל. הכת מפעילה שיטות פסיכולוגיות מתוחכמות על מנת למשוך את אותם אנשים חלשים,דיכאוניים, שחוו אבדן של אדם קרוב, חולי או פשוט מחפשים לפצות אחר חסר נפשי מהעבר. הכת מפעילה לחצים על המשתתפים תוך שימוש בכללים נוקשים שקבעו מנהיגי הכת ,ו"סנקציות " בהפרתן. הכת מוצגת למתחילים, כקבוצה רוחנית בלבד, אך מעורבים בה עניינים כספיים רבים הגוזלים כספם של המשתתפים מבלי לשים לב. בכת תכנים איסלאמיים רבים . כחלק משיטת הלימוד של הספר צריכים המשתתפים לחזור ולקרוא שוב ושוב את הספר יום-יום ואף להעתיק את כולו במטרה להשפיע ולהשתלט במהירות על התודעה העצמית של האדם. מנהיגי הכת גורמים אט אט לניתוק מוחלט של האדם מסביבתו החיצונית ומן השגרה על מנת לשרת את מטרותיו. ראו הוזהרתם!!! אם נתקלתם באדם קרוב המשתייך לקבוצה זו אנא שתפו את המרכז לנפגעי כתות בפייסבוק, באתר או בטלפון
   
[ אורח ] אחת שמבינה
  ספר הידע   18/11/2018 19:14 

הצטרף בתאריך :

את צודקת!!! ראי את תגובתי המורחבת למטה.
   
[ אורח ] נרי
  מדוע ספר הידע איננו כת מ2008- חלק א   27/10/2017 09:09 

הצטרף בתאריך :

בגדול אילו ההבדלים:
 
1) בכת יש גורו\מאסטר\מנהיג- כאן אין, כל אחד המורה של עצמו
 
2) כת מעודדת את האדם להתנתק מחייו הקודמים- ספר הידע מעודד ההפך- להשתלב בחיים ולעשות התפתחות בכל התחומים- זוגיות, עבודה, משפחה

3) כת שואבת אדם מנכסיו החומריים- ספר הידע הוא בחינם
 
4) כת מעודדת הערצה עיוורת- וספר הידע נהפוך הוא- מעודד חשיבה עצמאית ולא אוטומטית, לא לקבל שום דבר כמובן מאליו, ותמיד להטיל ספק- ולכן מכיל גם סתירות בתוכו
 
5) כת גורסת שהיא האמת היחידה - ספר הידע גורס שהאמת נמצאת בכל מקום ומעודד לחקור לשאול שאלות ולא לקבל שום דבר כמובן מאליו. כמו כן כדי להבי את הידע בספר מומלץ שיהיה רקע בכמה שיותר תחומים (רוח, מדע, אמנות, פילוסופיה, חברה, ועוד). ספר הידע מחבר בין כל התחומים, מחבר רוח ומדע, וכו.
 
6) כת לא נותנת מקום לדעות שונות, ומעודדת פילוג. ספר הידע נהפוך הוא- מעודד דיאלוג בין אנשים, נותןם מקום לדעות שונות וגם מכיל את המידע של כל הדתות וגם של המדע. ספר הידע מעודד שלום.
 
7) מכת קשה מאד לצאת כי היא שואבת- ספר הידע נהפוך הוא- קשה מאד להישאר בתוכנית הלימוד, אנשים עם תודעות פנאטיות או עם יכולת ניהול עצמי דלה בחייהם הפרטיים לא יצליחו להשאר בתוכנית הזאת. 
8) בכת יש לעיתים רבות כפייה ואילוץ- כאן אין
 
* מוטיב התקנות- נועד לוודא שמי שנמצא בתוכנית הזאת מראה אחריות ומחויבות- כדי שנעשה השתקפות בריאה של שדה מגנטי
 
*העתקת הספר- כדי שנקלוט אנרגיות של מימדים 8,9

 

 

 

 
   
[ אורח ] סתם בולשיט
  סתם בולשיט.   05/07/2017 22:54 

הצטרף בתאריך :
   
[ אורח ] נרי
  ספר הידע הוא בפירוש לא כת   03/11/2017 13:15 

הצטרף בתאריך :

לימודי ספר הידע בשום אופן לא נחשבים ל-כת, וכל ארגון שיחקור את הנושא, ימצא שאין נפגעים, אין ניצול, ולא עניין אישי, אלא זו רק עבודה התנדבותית למען השלום ואהבה באנושות.
   
[ אורח ] אליהו
  ספר הידע הנו חמור מכת   24/10/2019 15:56 

הצטרף בתאריך :

מכיר מספר אנשים שוויתרו על עבודתם ופרנסתם והתמכרו לספר זה ולפגישות ולנסיעות לטורקיה ופשוט הפסידו את פרנסתם ביתם ובעיקר שפיותם. פשוט לא להאמין שאנשים משכילים שיכולתה לשוחח איתם בעבר וכיום הם פשוט לא איתך ושואפים באובססיה פראית למשוך אותך לשם ולא מוכנים לקבל שום ביקורת או הסתכלות שונה על מה שהם עוברים .חייהם נהרסו !!.

בטוחני שמי שנמצא שם כל מה שיכתבו הם על התופעה הזאת הוא ידחה אותה כי הוא מכור. אני ממש מתחנן אל אלו שלא נכנסו לשם הצילו את עצמכם . חבריי הטובים נשאבו לשם ופשוט אובדים .
   
[ אורח ] אחת שמבינה
  ספר הידע   18/11/2018 19:11 

הצטרף בתאריך :

הוזמנתי להרצאה "רוחנית" וקריאת פרק מספר הידע. באתי, שאלתי כל מיני שאלות לפני ההרצאה....התשובות והעיבוד שלהם בתודעה שלי היו מעוררות חשד שנקלעתי לכת, לחבורה מסיונרית. המסרים איסלמיים!!!. הוגש לי דף בו הייתי צריכה לרשום את פרטי האישיים!!! והמארגנת אמרה שהיא מתקשרת לטורקיה ואני צריכה להקריא בקולי את כל הפרטים האישיים שלי.... סרבתי, ניסו לשכנע אותי .... דיברו על ליבי.עמדתי בסרובי. אמרו לי שזה תנאי להשתתף בהרצאה. קמתי והלכתי.  איזה עניין יש לי למסור פרטים אישיים למדינה עויינת? למדינה איסלמית שעומד בראשה היטלר מס. 2 תיזהרו זה לא תמים כל כך כפי שזה מוצג על ידי המארגנים וחבריה.
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
חפש באתר

טואול - בניית אתרים