פורום קוראים
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[ אורח ] מירב בורשט
  ים שחור אופק לבן / ד"ר ישראל לשם   25/10/2012 11:14 

הצטרף בתאריך :

הספר "ים שחור, אופק לבן" מאת ד"ר ישראל לשם בהוצאת אופיר ביכורים עוסק בשאלת האפליה הגזעית בצי האמריקני כלפי הימאים השחורים בין השנים 1948-1939 . בפועל הסיפור חובק את התקופה ממלחמת העצמאות האמריקנית ועד לשנות השבעים של המאה ה-20.

המחבר מנסה לאתר את הסיבות שבגללן היה הצי האחרון לבטל את האפליה וההפרדה. תשומת לב רבה הוקדשה לתמורות ולשינויים שחלו בגישת הצי לשחורים במרוצת השנים, ומתגלה כעין סליל עולה של שינוי חיובי. בכל מלחמה לקחו חלק יותר ויותר אפרו-אמריקנים, וכך התגברו כוחם ועמידתם על זכותם לשוויון,  עד שלא היה אפשר עוד להתעלם מהם, כמו גם מהארגונים הפוליטיים והעיתונות השחורה. וכאשר הבחירות לנשיאות בשער - הם מפעילים את השפעתם וזוכים להחלטות נשיאותיות שתשנינה את התמונה החברתית בארה"ב.

תא"ל מיל. ד"ר ישראל לשם בגר והתחנך בקיבוץ אשדות-יעקב. כיום תושב קריית טבעון. שנים רבות שירת בחיל הים ופיקד על שייטת הצוללות. לקראת תום שירותו הצבאי, שירת כמבקר הצבאי במשרד מבקר מערכת הביטחון, ופרש בדרגת תא"ל. בעל תואר שני בהיסטוריה אמריקאית מאוניברסיטת ת"א ותואר דוקטור בלימודי ארה"ב בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת חיפה. כיום מרצה באוניברסיטת חיפה ובמכללות אזוריות. גישתו האוהדת לנושאים חברתיים בולטת בעבודת הדוקטורט ובספרו המבוסס עליה.תמונה
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
חפש באתר

טואול - בניית אתרים