פורום קוראים
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[ אורח ] מירב בורשט
  דין דין דון חבר בדימיון   12/08/2012 13:31 

הצטרף בתאריך :

"דין דין דון חבר בדמיון" מאת ליאת אליה-סעדון הינו ספר שמחבר את כולנו לילדות לתקופה שגם לנו היה חבר דמיוני, חבר שהיה יודע את כל הסודות שלנו, היה משחק איתנו חולק איתנו מחשבות, פחדים ואפילו דברים מצחיקים. הספר בא לחבר בין ההורים לחבר הדמיוני דרך הילדים ובזאת ההורים יכירו את הדמיון של ילדיהם.

בספר , שגיא בן השלוש מדמיין שיש לו חבר חדש בשם דין דין דון שיושב אצלו בראש. דין דין דון מופיע בכל פעם ששגיא מרגיש לבד.  יחדיו הם קופצים, שרים, מציירים ומשחקים ולפעמים מתופפים במטבח על סירים, מדברים בלחש שאיש אינו שומע ועל קיומו רק שגיא יודע.

לצד החבר בדמיון, לשגיא יש גם חבר אמיתי בשם יניב שאיתו הוא משחק בקוביות, פאזל וכדורגל . לפעמים מנגנים או משחקים ב"משוך בחבל".

המחברת , ליאת אליה- סעדון, מעודדת את התופעה של חבר בדמיון, ורוצה לגרום להורים להתחבר לתופעה ולא  לזלזל בה או לנסות להעלים אותה,  אלא ההפך לגרום לילד להרגיש בנוח עם זה שיש לו חבר בדמיון. "הגעתו" של החבר הדמיוני יכולה ללמד אותנו, ההורים, על חוויית עצמי נורמאלית לחלוטין של ילדינו . כמו כל משחק אחר. זהו תהליך התפתחותי תקין.

המסר מועבר בצורה מהנה, שיוצרת חוויה משותפת בין ההורים לילדים. הילדים מרגשים בנוח לשתף את ההורים בעובדה שיש להם חבר דמיוני, אך יחד עם זאת מעודד הכרות עם חברים נוספים "אמיתיים" ובכך מוודא שהחבר הדמיוני אינו משתלט על עולמו של הילד.

אין ספק שהספר חשוב להבנה של ההורים והילדים כי תופעה זאת משמעותית עבור הילדים בגיל שהם מגלים את עצמם ואת הגבולות שעומדות בפניהם, החבר הדמיוני עוזר להם בהתמודדות עם שעמום ובדידות ומהווה להם חוויה פרטית חשובה.www.ofir.org.il.תמונה
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
חפש באתר

טואול - בניית אתרים