פורום קוראים
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[ אורח ] מירב בורשט
  "כשהסוף וההתחלה נפגשו" מאת מור ברדה   09/07/2012 16:59 

הצטרף בתאריך :

"כשהסוף וההתחלה נפגשו", מאת מור ברדה, רומן מתח מבית היוצר של "אופיר ביכורים", מספר את סיפורם של  חבורת צעירים שאפתנים ואנרגטיים בתוך סיר לחץ של מערכת עיתון גדולה שנקלע למצב קשה, מצב שמציב את פרנסתם בסכנה, בניסיונם להציל את עבודתם הם נחשפים לתרמיות מזעזעות ומפתיעות. הספר נפתח בהודעה דרמטית מפי מנכ"ל העיתון – אם לא יבוצעו מאמצים לטיוב הכתבות ומצב העיתון, העיתון ייסגר ובגין הסגירה, כל העובדים יפוטרו כמובן. הספר מתאר את המאמצים של העובדים וניסיונם לשפר את מערכת העיתון. במהלך הקריאה מסתבר שגילי, העורכת הראשית ובתו של  מנכ"ל העיתון, חיבלה במכוון בכתבות העיתון, וזאת בשל חוזה שחתמה עם העיתון המתחרה. במהלך העלילה, גילי מתוודה בפני חבריה לעבודה, וחוזרת בה מהחלטתה לחבל בעיתון. העובדים מתחילים בשיקום המערכת וכל העניינים מתחילים להסתדר.

בין ההתרחשויות שבחדרי החדרים של מערכת העיתון,  נרקם סיפור אהבה בין מאיה, בחורה צעירה שמתחילה לעבוד במערכת, לתומר, עורך הדין הנחשק של העיתון.  אך לפתע מבלי לצפות הכל מתפורר. מאיה מגלה שהיא חולה בסרטן מה שגורם לה לברוח לניו יורק מבלי לשתף את תומר ואת בת אל חברתה הכי טובה ומשאירה המון סימני שאלה.

לפעמים שהכל נראה כמו חלום הכל הולך כמו שמתוכנן, הצלחה בעבודה ואהבה סוחפת חדשה, הראש בעננים הכל נראה בטוח ומוגן ופתאום ברגע המציאות משתנה, אירוע אחד שיכול לשנות את הכל, פתאום הבטוח הופך לחסר סיכוי ושביר.

למרות הכאב והדרמה המוצגים בספר בכתיבה חדה, כנה להפליא ומכאיבה לעתים, שורים בו נחישות ואופטימיות משולבים בהומור. הסוף הבלתי צפוי מעניק מבט פילוסופי כמעט על חוטי חיינו השלובים זה בזה, על עצם קיומנו ועל השתייכותנו לעולם כחלק משרשרת של דורות.

 

תמונה

   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
חפש באתר

טואול - בניית אתרים