פורום קוראים
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[ אורח ] מירב בורשט
  "קשר סבתא" / נעמה מגרי"ל   19/06/2012 12:58 

הצטרף בתאריך :

"קשר סבתא" הוא רומן אוטוביוגרפי, המתאר את חייה של הכותבת מילדותה ועד בגרותה. בזיכרונותיה, מפרקים שונים בחייה, נחשף הקורא לרגע שבו מודיעים לאמה על נפילת הבעל, האב, במלחמה. בהמשך, נחשף הקורא ונכנס לתוך חייה המרתקים, מלווה אותה לאורך התקופות ומגלה סודות נסתרים.

כמו המספרת, הגדלה ומשתנה במהלך הסיפור, כך משתנות שפתה וזווית הראייה שלה: נקודת המבט הצרה של ילדה קטנה ומחוננת ביכולת תפיסה והבנה מעמיקה מתרחבת ומתעשרת בתובנות על חיים ומוות, על הישרדות וקיום, על מלחמה ושכול.

למעגל החיים המרתק הזה נושקים מעגלי חיים נוספים. דמויות שונות נוגעות זו בזו ומצטלבות בעלילה מרתקת, חוצה דורות ויבשות, המגיעה לשיאה במכתב סודי ומפתיע.

למרות הכאב והדרמה המוצגים בספר בכתיבה חדה, כנה להפליא ומכאיבה לעתים, שורים בו נחישות ואופטימיות משולבים בהומור. הסוף הבלתי צפוי מעניק מבט פילוסופי כמעט על חוטי חיינו השלובים זה בזה, על עצם קיומנו ועל השתייכותנו לעולם כחלק משרשרת של דורות.

נעמה מגרי"ל, בת קיבוץ חמדיה שבעמק בית-שאן, היא בוגרת המכון לחינוך טכנולוגי במגמת עיצוב תעשייתי. מזה 25 שנים חיה במרכז הארץ, עוסקת בפרסום ושיווק, יוצרת וכותבת. "קשר סבתא" הוא רומן הביכורים שלה.תמונה
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
חפש באתר

טואול - בניית אתרים