פורום קוראים
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[ אורח ] מירב בורשט
  חתולנד / שאול אלבז   19/06/2012 12:57 

הצטרף בתאריך :

הספר "חתולנד" מאת שאול אלבז,  בהוצאת "אופיר ביכורים" הינו הראשון בסדרת הספרים החינוכית  "העולם של אגם" והיא מסופרת על ידי הנכדה לסבא .

 עלילת הספר מתרחשת בארץ רחוקה ושמה : "חתולנד". בארץ שוכנים חתולים לבנים מתוקים וחביבים. האווירה קסומה ונעימה עד שיום אחד הופיע חתול ג'ינג'י - קצת שונה מכולם. ואז התחילה מהומה. החתולים הלבנים שונאים את החתולים הג'ינג'ים כי לדעתם הם "סתם חתולי רחוב".  כעבור שנים, פורצת בחתולנד מגפה, שלא היתה לה שום תרופה ושלא הבחינה כלל בין חתולים – ג'ינג'ים או לבנים -- ונשקפה סכנה שכולם ימותו אם לא תימצא להם תרופה. החתול הג'ינג'י מיד נרתם למשימה, ומבלי לשמור טינה הוא טיפל בכולם עד שהבריאו. מאז החתולים הלבנים והג'ינג'ים חיים בשלום. לאות הוקרה הם בחרו בחתול הג'ינגי ללעמוד בראש חתולנד.

 

הספר עוסק בקבלת השונה. חתולים הלבנים ששונאים את החתולים הג'ינג'ים כי לדעתם הם נחותים, היו מוכנים להשלים עם קיומם כשהם נזקקו לשירותיהם. במסע המרתק הזה, החתולים הלבנים מבינים סוף סוף שאין נחותים ואין עליונים. רק אז ניתן היה לדבר על קבלה אמיתית והכתרתו של חתול ג'ינג'י למלוכה, היא ההוכחה.

 הספר הינו אליגוריה לעולמם של בני אדם. כל הייצורים, ובכללם בני האדם, חשים באופן טבעי נוח עם המוכר ונרתעים מהשונה. סרטון על הספר : http://www.youtube.com/watch?v=aYmexQ4YdMM

<

תמונה
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
חפש באתר

טואול - בניית אתרים