פורום קוראים
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[ אורח ] מירב בורשט
  עץ הזית הקסום / לורי עין שלו   20/05/2012 12:17 

הצטרף בתאריך :

"עץ הזית הקסום" בהוצאת "אופיר ביכורים" נולד מתוך צורך אמיתי של המחברת לענות על סוגיית המשפחות החד הוריות.

 זהו סיפורה של משפחה קטנה ומלוכדת: אמא ליאורה ושני ילדיה – לי ואור, האם עובדת מבוקר עד ערב על מנת לפרנס את משפחתה. לי ואור מבלים את זמנם במשחקים ביער הסמוך לביתם יחד עם כל ילדי השכונה, יום אחד הם מגלים ביער עץ זית קסום, שבגזעו פתח/דלת קסמים ובעזרת שיטת נקישות מדויקת הדלת שבגזע העץ נפתחת ומובילה את הילדים ואותנו הקוראים במדרגות לוליניות ללב האדמה שם נמצא אחו קסום ונפלא. וכך יום אחרי יום מבלים לי ואור באחו הקסום והנפלא, עד שיום אחד נרדמו באחו ולא שבו לביתם. כשהילדים שבים לביתם ומשתפים את אימם בחוויותיהם היא אינה מאמינה לסיפור על העץ הקסום., האם בתגובה ומתוך דאגה, אוסרת על  ילדיה לצאת לשחק מחוץ לבית, היות והיא חוששת שאינם מספרים לה את האמת. הבת לי מחליטה לעשות מעשה ולשאול את הינשוף החכם מדוע הדלת בגזע העץ לא נפתחה לאימם למרות ביצוע הנקישות בהתאם לההוראות. תשובת הינשוף: "רק מי שנפשו עליזה שמחה ומשוחררת יצליח במשימה, ורק אז הדלת בגזע העץ תיפתח".

 

עם הזמן, הילדים מאבדים את שמחת החיים היות ואינם יכולים לבלות עם חבריהם באחו הקסום. בעצת רופא חכם האם מבינה שעליה להצחיק אותם, ובעקבות חלום אותו חלמה, היא מבינה שעליה להתחפש לליצנית, האם, כלצינית  משתובבת וצוחקת עם ילדיה שעדיין אינם מזהים אותה כי היא מחופשת, וכשהיא מסירה לאט את התחפושת הם מגלים שזאת אימם שהיא לא רק רצינית אלא יכולה להיות גם מצחיקה. האם מבטלת את העונש, ונעשה נסיון נוסף מצד הילדים ואימם לפתוח את הדלת בגזע עץ הזית הקסום, וראה זה פלא הפעם הם מצליחים ושלושתם מבלים באחו כשהם מלווים בגחליליות מוארות ונוצצות, מוזיקה שירים וריקודים.

 הספר מספק הצצה מופלאה לעולמה של אם חד הורית אשר מוצאת כוח להגיע ללב ילדיה בדרך היחידה שהם מבינים: באמצעות עולם של דמיון, יצירתיות, נתינה, הקשבה, שמחה ואהבה אין קץ. האם מצליחה ליצור חיבור אמיץ ומרגש זה עם ילדיה באמצעות ההתחברות שלה עצמה לילד הפנימי שלה/שבתוכה. הרי כולנו היינו פעם ילדים, בואו לא נשכח זאת כמבוגרים.תמונה
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
חפש באתר

טואול - בניית אתרים