פורום קוראים
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[ אורח ] מירב בורשט
  הגיגים של חולם בהקיץ / אלעזר איל ביקליס   09/02/2012 17:01 

הצטרף בתאריך :

הספר "הגיגים של חולם בהקיץ" , בהוצאת "אופיר ביכורים"  עוסק בסיפורים, באמירות שהתורה ייחסה לאל, בתוכנותיו, במעשיו, בהתנהלותו של האל עם בני האדם, מאמיניו וכופריו, ברואיו ובני האלוהים האחרים. ההגיגים, שנתגבשו לספר, געשו במוחו הסוער של מחברו, ד"ר אלעזר איל ביקליס,  בשנות ילדותו ונערותו, עד שנסתייע להבאתם לדפוס. עולם רוחני, שאליו נחשף בכיתות תלמודו, בבית גידולו ובבתי תפילה, היה עבורו עולם של הגות, תהייה, בחינה, דימוי ומשחקי מילים תוך מעבר מהמציאות אל עולם של חשיבה אסוציאטיבית, וחוזר חלילה. משעוד בשחר ילדותו נחשף לסיפורי המקרא, לא קיבל אותם כתורה מסיני אלא כסיפורים, שניתן להבינם גם בדרך שונה מזו שנלמדה, לא מסורתית אך הגיונית.

על פי הבנתו וצירופי מחשבותיו גילה המחבר בהגיגיו סתירות, שהגיונו העלה מתוך האקסיומות שבתורה; כאלה שלא יכול היה ליישבן, וגם כשיכול היה – נהנה לא ליישבן בדרך המסורתית, אלא בדרך שונה. כל אלה הוליכוהו אל הפאזל האפשרי, המסכם ש"לא בשמים היא" ולא משמים היא.

ד"ר אלעזר איל-ביקלס גדל בית מסורתי והיה תלמיד במערכת החינוך הדתית. היה עובר לפני התיבה, שימש כבעל קורא, ואף תקע בשופר בבית הכנסת שבו התפלל עם אביו. מעולם לא היה חילוני, משום שלא עזב מקומות שבהם נמצאים קדושים. למעלה משלושים ושלוש שנים הוא עוסק במצוות "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" ובמצוות בניית ארץ-ישראל, השקולות כנגד כל שאר תרי"א מצוות – בניהול והנדסת בטיחות. הוא גם מרצה, יועץ ומשמש כעד מומחה. בעבר היה מרצה באוניברסיטת תל-אביב, במכללות להכשרת הנדסאים ובאוניברסיטת בר-אילן.

ספריו הראשונים של ד"ר איל ביקלס, עניינם בטכנולוגיות הבטיחות בבנייה, וכן לקט חוות דעת שהוגשו לבית משפט, והם משמשים כספרי לימוד. שמו מוזכר במאות פסקי דין.

www.ofir.org.il

תמונה

   
[ אורח ] a
  a   16/01/2014 19:16 

הצטרף בתאריך :

a

   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
חפש באתר

טואול - בניית אתרים